Zajrzyj !

    Biustonosz do karmienia – jaki najlepszy?

    Autor dnia 6 grudnia 2016

    Każda kobieta dobrze wie, że prawidłowo dobrany biustonosz, znacznie może poprawić wygląd biustu. Wpływa on przede wszystkim na odpowiednie podtrzymanie piersi, nadaje im kształtu, a także chroni skórę przed rozciągnięciem i utratą elastyczności. Również w okresie karmienia, każda  mama powinna zadbać o zakup wysokiej jakości stanika. Jaki biustonosz do karmienia jest najlepszy i jak prawidłowo dobrać jego rozmiar?

    Kształt piersi po ciąży

    Pierwszą kwestią, jaką należy poruszyć jest fakt, iż już w okresie ciąży należy zadbać o prawidłowe dobranie biustonosza. Stanik ciążowy powinien spełniać trzy podstawowe funkcje:

    • musi podtrzymywać piersi
    • powinien być precyzyjnie dopasowany pod biustem
    • warto, aby posiadał duże miseczki, które nie spłaszczą piersi

    Dzięki poprawnie dobranemu biustonoszowi w czasie ciąży, prawidłowy wygląd piersi będzie utrzymywał się również w okresie karmienia dziecka. Zmniejszy się bowiem ich obwisłość i nie będą posiadać okrągły kształt.

    Dlaczego biustonosz jest taki ważny?

    Jak powszechnie wiadomo, biust kobiety w ciąży jak i na początku karmienia, gwałtownie zmienia swoją wielkość, kształt, a także tworzą się na nim rozstępy. Poprawnie wybrany stanik może uchronić nas przed tymi czynnikami. Niestety przyszłe mamusie często popełniają błędy w jego doborze. Najczęściej dotyczą one zbyt małego rozmiaru miseczek, które powodują ?wylewanie się? piersi na wierzch, a także zbyt ciasnego biustonosza, który wraz ze wzrostem piersi, może sprawiać ból.

    Jak więc dobrać stanik ciążowy?

    Przede wszystkim należy unikać produktów, których producenci obiecają powiększanie się wraz z biustem, czyli tzw. ?biustonoszy elastycznych? Niestety takie staniki nie zapewniają piersiom prawidłowego podtrzymania, wskutek czego skóra biustu nadmiernie się rozciąga.

    Warto również zadbać o kupno stanika, który posiada duże miseczki, całkowicie zakrywające piersi, dzięki czemu przy wzmożonym ruchu, biust nie będzie się poruszał.

    biustonosz do karmienia

    Źródło: http://www.babyland.pl/pl/list/dla-mamy/bielizna-dla-mamy/biustonosze-do-karmienia

    Duża ilość kobiet zastanawia się co zrobić z faktem, iż wraz z rosnącym brzuchem w ciąży, powiększa się obwód pod biustem. Także w takim przypadku bez trudu można rozwiązać problem doboru stanika. Wystarczy zakupić tak zwaną ?przedłużkę? do biustonoszy lub stopniowo zapinać stanik na dalsze haftki.

    Gdy zadbamy już o odpowiedni stanik w ciąży, możemy zastanowić się nad kwestią biustonosza do karmienia.

    Jak dobrać stanik do karmienia? 10 porad

    1. Biustonosz do karmienia należy kupić jeszcze przed porodem, jednak najlepiej uczynić to w 9 miesiącu ciąży, ponieważ w czasie ?stanu błogosławionego? biust znacznie się powiększa, zwłaszcza tuż przed rozwiązaniem.
    2. Najważniejszą kwestią w doborze stanika do karmienia jest komfort i wygoda.
    3. Należy odjąć ok. 10 cm. od obecnego obwodu pod biustem, który zmieni się tuż po porodzie. W przypadku, gdy kobieta nie przytyła więcej niż dopuszczalna norma, powinno się kierować obwodem sprzed okresu ciąży.
    4. Miseczka stanika musi być o rozmiar większa niż ta w staniku z końcówki ciąży.
    5. Biustonosz nie powinien posiadać fiszbin, ponieważ mogą powodować one dyskomfort podczas karmienia dziecka w pozycji leżącej (wiele mam po cesarce wybiera ten sposób karmienia).
    6. Warto wspomnieć, iż większość świeżych mam, ubiera stanik również na noc. Taka czynność pozwala na zminimalizowanie ryzyka ubrudzenia piżamy oraz łóżka wyciekającym mlekiem. Biustonosz do spania powinien być miękki i nie powinien posiadać fiszbin. W staniku nocnym warto umieszczać wkładki laktacyjne.
    7. Stanik z fiszbinami jest dopuszczalny w przypadku, gdy nie uciska on piersi, a biust jest odpowiednio podtrzymany, jednak swobodny. Końcówka fiszbiny z boku musi być skierowana na środek pachy (oznacza to, że miseczka jest poprawnie dopasowana).
    8. Biustonosz do karmienia posiada tzw. klapkę, dzięki której możliwe jest nakarmienie dziecka bez całkowitego zdejmowania bielizny. W czasie zakupu warto więc określić czy zapięcie przy ?klapce? działa sprawnie i czy odpina się bezgłośnie (noworodek może obudzić się nawet niewielkim dźwiękiem).
    9. W przypadku doboru koloru, idealnym rozwiązaniem będzie zakup stanika w barwie ciemnej i jasnej, który należy nosić na zmianę.
    10. Materiał powinien być szybkoschnący, ponieważ stanik do karmienia wymaga często prania (wyciekające na bieliznę mleko posiada wiele bakterii).

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *