Zajrzyj !

Gra komputerowa – tak ale jaka?

Autor dnia 23 października 2014

Jak pokierować rozwojem naszego dziecka by było życiowo zaradne? Co zrobić by zachęcić do odnoszenia sukcesu?

To do nas rodziców należy wybór czy dziecko na wczesnym etapie będzie miało dostęp do nowinek technologicznych. To my możemy nauczyć go jak mądrze wybierać i korzystać z tego co oferuje nam nowa technologia, tak by w późniejszym okresie sięgało po rzeczy dla niego nie tylko przyjemne, ale również wspierające jego rozwój.

141353654880380800

Rynek gier komputerowych stale się powiększa, w pewnym momencie nie unikniemy kontaktu ze światem wirtualnym. Warto zadbać, o to, by pokazać dziecku gry edukacyjne, które nie tylko nauczą ich działania w grupie, ale również dadzą im podstawową wiedzę, którą można będzie wykorzystać w świecie ekonomii. Grę, która zadba o twórcze myślenie naszych dzieci, rozwinie współpracę w grupie, pozwoli sprawdzić się w roli przedsiębiorcy oraz nauczy skutecznego podejmowania decyzji już mamy.

Dzięki unijnym funduszom stworzono innowacyjną grę komputerową Mana Game. W  inteligentny sposób uczy ona świata przedsiębiorców. Stwarza naszym dzieciom realną możliwość wejścia w rzeczywisty świat i zdobycia wiedzy w praktyce. Bez rzeczywistych konsekwencji dzieci uczą się podejmowania decyzji i poruszania się w świecie ekonomii.

Symulacja pewnych zachowań, zdaniem większości psychologów pozwala na oswojenie nowych sytuacji, tak by nie były one już nowe. Nasze dziecko nabędzie doświadczenia niezbędne w świecie przedsiębiorców. Pozwolą mu one przygotować się na nieuniknione życie osoby dorosłej. Trening to duża część sukcesu..

Zaraźmy nasze dzieci pasją, prowadzenia własnej firmy, po to by stworzyć mu jak najlepszy start w życiu. To solidny fundament pod jego niezależność finansową. Zachęćmy do odnoszenia sukcesów na polu ekonomii. Atrakcyjna gra Mana Game stwarza wszelkie warunki do tego, by rozwijać kreatywność, tak niezbędną w każdej dziedzinie naszego życia. Zadbajmy o odpowiedni rozwój intelektualny naszego dziecka.

Jeśli zdecydujemy się na dopuszczenie dziecka w wirtualny świat, zróbmy to w mądry sposób, by gra nie była tylko grą,  by była ona głównie przyjemnym narzędziem edukacyjnym, które wniesie coś więcej do świata gracza niż tylko przyjemność grania.

Jeden komentarz

  1. Nieudacznik

    30 stycznia 2016 at 14:40

    Ciąg dalszy wyścigu szczurów? Dajcie dzieciom pobyć dziećmi – czy w życiu liczy się tylko kasa?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie meble do pokoju nastolatka

Młodzież to niezwykle wymagający  klienci. Bardzo cenią sobie indywidualność i własny styl nie tylko w modzie odzieżowej czy doborze fryzury,...

Dzieci w Pruszkowie – jak zorganizować im wolny czas?

Miasto Pruszków, położone pod Warszawą jest idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi. Głównie dzięki dużej ilości zieleni, obecności pięknego parku...

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Pokój dla dziecka powinien być bezpieczny, przyjazny i wielofunkcyjny. Nasza pociecha będzie w nim wypoczywać, bawić się, uczyć oraz przechowywać...

Zamknij