Zajrzyj !

Jak dokonać wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego?

Autor dnia 8 listopada 2017

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego, to dla rodziców nie lada wyzwanie, ponieważ to niezwykle ważne w jakim stopniu dziecko będzie bezpieczne podczas podróży samochodem. Należy pamiętać, że przewożenie dziecka w foteliku samochodowym to wymóg w obrębie prawa o ruchu drogowym. Od roku 2015 weszły nowe przepisy dotyczące stosowania fotelików samochodowych, z których wynika, że przy wyborze odpowiedniego z nich, należy wziąć pod uwagę wzrost i wagę dziecka.

Przykładem fotelika samochodowego dla większych dzieci jest fotelik Romer Trifix i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 76cm-105cm. Dziecko mniejsze od 15 miesięcy, jak i większe do 4 lat. Fotelik Romer Trifix i-Size jest wysoko przystosowany do skutków możliwej kolizji drogowej, doskonale chroni głowę, szyję i ramiona dziecka wewnątrz fotelika samochodowego. Fotelik ten wyposażony jest w system SICT inside, posiada usztywnione szerokie ściany boczne, powleczone miękkim materiałem oraz wyprofilowany zagłówek.

Britax Romer Trifix i-Size

System Pivot Link Britax Romer chronią szyję, a przede wszystkim głowę dziecka. Główną zaletą fotelika Romer Trifix i-Size są pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które rozmieszczone są w okolicach ramion i bioder dziecka, łączone zapinaną klamrą. Dodatkowymi pasami są także boczne pasy bezpieczeństwa zwanymi Top Teather, które usztywniają fotelik na siedzeniu samochodu oraz stabilizują pozycję dziecka w foteliku.

Fotelik Romer Trifix i-Size odznacza się łatwym montażem w każdym samochodzie, szczególnie, że łącza stosowane w foteliku Romer Trifix i-Size ISOFIX są połączone z podstawą siedzenia. Fotelik zgodnie z systemem i –Size, może być używany w większości pozycji. Dzięki systemowi ISOFIX można także zastosować inni model siedziska jakim jest nosidełko, co okazuje się bardzo praktyczne, gdy dzieci przybywa. Fotelik Romer Trifix i-Size idealnie się nadaje się do nawet wielogodzinnej podróży. Wyposażony w wielostopniową regulację nachylenia, fotelik zapewni dziecku komfort i wygodę podczas jazdy samochodem.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać rower dla dziecka?

Wybór roweru dla dziecka to jedno z wielu trudnych zadań przed jakimi stają rodzice. Bez względu na to czy kupujemy...

Karmienie malucha – krótki poradnik dla młodych mam

Karmienie potomka to dla matki zarówno ogromne przeżycie, jak i duży stres. Choć u większości kobiet dość szybko budzi się...

Wyprawka dla niemowlaka

Wydaje się nam, że dopiero gdy dziecko idzie do przedszkola lub szkoły, potrzebuje specjalnej wyprawki. Jednak to mylne przekonanie, bo...

Zamknij