Zajrzyj !

    Jakie gry edukacyjne dla dziecka – zastąp dziecku komputer.

    Autor dnia 4 sierpnia 2013

    Nauka poprzez zabawę pozwala w łatwy i przyjemny sposób zgłębiać wiedzę, i skutecznie wspomaga rozwój psychoruchowy każdego dziecka. Poznawanie świata w trakcie gry dzieje się niejako mimochodem, bo przecież dla dziecka najważniejsza jest dobra zabawa, która w przypadku każdej gry, także edukacyjnej, jest jej nieodłącznym elementem.

    Planszowe gry edukacyjne – konkurencja dla komputera

    Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej gier edukacyjnych. Choć w dalszym ciągu przeważają gry multimedialne, a komputer wciąż jest nieodłącznym towarzyszem zabaw, to jednak widać wzrastające zainteresowanie tradycyjnymi grami planszowymi. O zaletach tych ostatnich można by mówić długo, nie ulega wątpliwości, że gry zespołowe pozwalają na lepszy kontakt z rówieśnikami i rodziną, rozwijają zdolności manualne, poprawiają koncentrację i uczą zdrowej rywalizacji.

    Zabawa i nauka łatwiejsza niż myślisz

    Każdy z nas doskonale pamięta grę w warcaby czy chińczyka. Okazuje się, że te gry edukacyjne wciąż są popularne. I bardzo dobrze, bowiem świetnie rozwijają logiczne myślenie i umiejętności matematyczne. Podobnie jest z grą w domino, która wymaga spostrzegawczości i dużej koncentracji, a małe kostki domina rozwijają koordynację ruchową.

    gry-edukacyjne-dla-dzieci

     

    Manualne umiejętności potrzebne są także podczas gry w popularne bierki, przy okazji dziecko uczy się cierpliwości i skutecznej strategii. Warto także przyjrzeć się grom, które stworzone zostały wyłącznie z myślą o edukacji. Wśród nich wyróżniają się puzzle, za pomocą których dziecko nauczyć się może działań matematycznych, a także różnego rodzaju quizy zawierające wiedzę encyklopedyczną, oczywiście dostosowaną do wieku dziecka. Bardzo popularne są też gry edukacyjne, poprzez które dziecko poznaje litery i słowa, uczy się rozpoznawać kolory i rozwija orientację przestrzenną.

    Tematyczne gry edukacyjne zainteresują Twoje dziecko

    Podczas wyboru najodpowiedniejszej gry edukacyjnej, zwrócić trzeba uwagę nie tylko na to, jaki skutek chcemy osiągnąć, ale także na zainteresowania dziecka. Na rynku znajduje się sporo gier tematycznych, które w mądry sposób wprowadzają dziecko w świat nauki. Gry pamięciowe ze zwierzętami, wyścigi samochodowe, świat mody, a także gry wspomagające naukę języka angielskiego, to doskonały prezent nie tylko pod choinkę. Nieco starsze dzieci z pewnością zainteresują gry uczące rozpoznawania znaków drogowych – dzięki nim każdy maluch nabędzie wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania się na drodze. Gry przyrodnicze pozwolą lepiej zrozumieć świat fauny i flory, a gry edukacyjne których tematem jest czasoprzestrzeń, każdego malucha szybko nauczą nazywania miesięcy i pór roku. Praktyczna wiedza na temat otaczającego świata, to jeden z najważniejszych elementów edukacji, warto więc zachęcać dziecko do sięgania po gry, które taką wiedzę dostarczają.

    Gry edukacyjne – skuteczna pomoc logopedyczna

    Naukę poprzez zabawę wykorzystują nie tylko rodzice, ale także coraz częściej placówki edukacyjne i specjaliści pracujący z dziećmi. Na polskim rynku systematycznie wzrasta liczba ciekawych gier, które pomagają nauczycielom, logopedom czy terapeutom pedagogicznym. Korygowanie wad wymowy czy leczenie dysleksji, wspomagane grami edukacyjnymi, daje zaskakujące rezultaty, a wizyta w gabinecie logopedycznym nie kojarzy się z przymusowym powtarzaniem sylab.

    Gry-dla-dzieci

    Gry edukacyjne to ciekawa alternatywa dla dziecka w każdym wieku. Przedszkolaki poprzez zabawę chętniej będą chciały poznawać otaczający je świat, szybciej nauczą się alfabetu a proste dodawanie i odejmowanie nie będzie dużą trudnością. Dziecko w wieku wczesnoszkolnym z zapałem podejmie się rywalizacji z rówieśnikami, a przy okazji rozwijać będzie swoje umiejętności, a nieco starsze dzieci, zachęcone przez rodziców którzy włączą się do gry, z przyjemnością zagłębią się w wiedzę encyklopedyczną. Gry edukacyjne to niezastąpiona pomoc podczas zdobywania wiedzy i beztroska zabawa nie tylko w długie, zimowe wieczory.

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *