Zajrzyj !

Kupujemy łóżeczko dziecięce! Czym się kierować?

Autor dnia 22 października 2018

Zakup łóżeczka dziecięcego to zazwyczaj druga myśl, zaraz po tym gdy dowiadujemy się, że rodzina się powiększy! W sklepach znajdziemy setki modeli i rodzajów łóżeczek. Jak wybrać to najlepsze? Czym się kierować w wyborze?

Kupujemy łóżeczko dziecięce! Czym się kierować?

Zakup łóżeczka dziecięcego to zazwyczaj druga myśl, zaraz po tym gdy dowiadujemy się, że rodzina się powiększy! W sklepach znajdziemy setki modeli i rodzajów łóżeczek. Jak wybrać to najlepsze? Czym się kierować w wyborze?

Z pewnością pierwszym kryterium, którym powinni się kierować przyszli rodzice jest styl ich życia. Najczęstszym wyborem jest oczywiście łóżeczko drewniane, natomiast gdy rodzice mają pracę, która wiążę się z częstymi wyjazdami, lub po prostu lubią podróżować, wówczas dobrym pomysłem jest zakup łóżeczka dla niemowląt turystycznego. Takie łóżeczka są wygodne, lekkie i łatwe w rozkładaniu, czy transportowaniu. Złożone łóżeczko turystyczne zajmuje mało miejsca w bagażniku.

Natomiast jeżeli przez pierwszy okres życia Malucha nie planujemy podróży, ani transportowania dziecka np do dziadków wtedy najlepszym rozwiązaniem jest łóżeczko stacjonarne, drewniane, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Przy wyborze najlepiej kierować się następującymi aspektami:

  • Ilość miejsca. Najpopularniejsze wymiary łóżeczek dla niemowląt to 120×60 cm lub 140×70 cm, wybierzmy zatem takie, które nie zagraci całego pokoju, a zostawi troszkę miejsca na dywanowe zabawy z maluszkiem.
  • Możliwość wyjmowania szczebelków. Najlepiej jest wybrać takie łóżeczko dla niemowląt, które ma możliwość wyjmowania szczebelków, dzięki temu posłuży rodzicom na dłużej.
  • Regulacja wysokości. W kryteriach powinna się znaleźć na szczycie, ponieważ dzięki tej regulacji, łóżeczko dla niemowląt ugości w domu na dłużej. Wysoki poziom jest dobry dla noworodków i dla rodziców, którzy co chwile wyciągają dziecko z łóżeczka i nie muszą się schylać. Starsze dzieci są bardziej ruchliwie i chcą mieć więcej miejsca, więc obniżenie poziomu łóżeczka będzie koniecznością.

Przy wyborze łóżeczka dziecięcego drugorzędna rolę odgrywa kolor, czy kształt łóżka. Przed zakupem należy sprawdzić, czy takie łóżeczko posiadania  atest i spełnia Europejskie Normy Bezpieczeństwa.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stomatologia dzieci niepełnosprawnych, znieczulenie, podejście

Wizyta w gabinecie stomatologicznym dziecka niepełnosprawnego, które jest zwykle pacjentem niewspółpracującym z lekarzem, jest sytuacją trudną zarówno dla jednej, jak...

Ulubieni bohaterowie dziecka- duże możliwości na prezent

Dzieci bardzo często oglądając bajki, grając w gry lub też czytając komiksy z ulubionymi bohaterami, często zaczynają utożsamiać się z...

Pierwsze nosidło ergonomiczne dla niemowlaka

Początki rodzicielstwa nie są łatwe. Życie obojga rodziców zostaje wywrócone do góry nogami i wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia idą w zapomnienie,...

Zamknij