Zajrzyj !

Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto pójść?

Autor dnia 6 listopada 2016

Warszawa jest miastem, gdzie dla najmłodszych każdego dnia czeka wiele wyjątkowych atrakcji. Gdy planujesz wycieczkę do Warszawy i szukasz sprawdzonych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

20115792956_e4d87639da

Zabytki Warszawy

Warszawa, chociaż w dużej części zniszczona podczas II wojny światowej, może pochwalić się wieloma odbudowanymi zabytkami, które warto zobaczyć. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od warszawskiej Starówki, gdzie znajduje się przepiękny Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, a także rynek i pomnik warszawskiej syrenki. Na uwagę zasługują też Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Pałac Kultury i Nauki, pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Centrum Nauki Kopernik

Gdy chodzi o ciekawe atrakcje dla dzieci w Warszawie, zdecydowanie warto włączyć na swoją listę Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowe centrum nauki, jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Europie, której celem celem jest objaśnianie zjawisk przyrodniczych w przystępny dla każdego sposób. Zwiedzający otrzymują dostęp do interaktywnych ekspozycji, mogą także odwiedzić Planetarium Niebo Kopernika czy Park Odkrywców na zewnątrz.

Ogród Zoologiczny

Zoo w Warszawie znajduje się na ponad 40 hektarach i jest domem dla ponad 3,5 tysiąca zwierząt rozmaitych gatunków, także egzotycznych. Największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszą się słoniarnia, hipopotarium, żyrafiarnia oraz insektarium. W Zoo działa także plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych.

Stadion Narodowy

Nie każdy wie, że Stadion Narodowy można również zwiedzać i to przez wszystkie dni w tygodniu, gdy nie są organizowane wydarzenia sportowe i innych typów. Podczas zwiedzania stadionu można między innymi zajrzeć do strefy VIP-ów czy szatni piłkarzy. Również można dowiedzieć się więcej o historii obiektu. To niemała gratka dla wszystkich zainteresowanych piłką nożną.

Oczywiście, Warszawa ma także wiele innych atrakcji dla najmłodszych, których nie opisaliśmy. Zapraszamy do podzielenia się swoimi propozycjami!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy w Poznaniu opłaca się wysyłać dziecko do niepublicznego żłobka?

Jeszcze w zeszłym roku na terenie Poznania funkcjonowało aż 60 niepublicznych żłobków – pod ich opieką znajdowało się 1710 dzieci....

Wycieczka w góry z dzieckiem – jak to zorganizować?

Posiadanie dziecka nie wyklucza możliwości spędzania wolnego czasu na pieszych wędrówkach w górach. Trzeba jednak do takiej wyprawy dobrze się...

Chustowanie – dlaczego warto i na co zwrócić uwagę.

Jeszcze kilkanaście lat temu widok kobiety niosącej swoje maleństwo w chuście był w naszym kraju zupełnie egzotyczny. W czasach zamierzchłych...

Zamknij