Zajrzyj !

  5 gier edukacyjnych, które rozwiną i zaciekawią Twoje dziecko

  Autor dnia 25 lutego 2013

  O zaletach gier edukacyjnych można by wiele mówić. Ich największym plusem jest to, że uczą poprzez zabawę. Dzięki temu pociecha nabywa nowe umiejętności, jednocześnie mogąc zdobywać wiedzę o otaczającym świecie. A wszystko to w sposób interesujący i zabawny. Bo kto powiedział, że nauka musi wiązać się z koniecznością skrupulatnego zapisywania literek w zeszycie czy żmudnego powtarzania tabliczki mnożenia?

  Jeśli chcesz zachęcić dziecko do nauki, nie zabierając jej jednocześnie czasu na zabawę, wybierz gry edukacyjne. Dzięki nim pociecha rozwinie słownictwo i pamięć, umiejętność kreatywnego myślenia, pobudzi swoje zdolności spostrzegawcze, a jednocześnie pobudzi wyobraźnię.

  Poniżej prezentujemy 5 gier edukacyjnych, którymi warto zainteresować swoją pociechę.

  • Kukuryku

  To gra edukacyjna, która ćwiczy spostrzegawczość i refleks, a jednocześnie uczy zdrowej rywalizacji. Jednocześnie stanowi sporą dawkę humoru, dzięki czemu gwarantuje dobrą zabawę.

  Zasady gry są bardzo proste, zrozumiałe nawet dla kilkulatków. Dlatego Kukuryku to gra przeznaczona już dla trzylatków. Chodzi o to, by naśladować odgłosy zwierząt, np. żaby, kota, psa, świnki i ? koguta oczywiście. Jeśli gracz wykaże się refleksem oraz dobrym głosem, zdobędzie największą liczbę żetonów i otrzyma laur zwycięstwa.

  Gra przeznaczona jest dla 2-6 osób. Dlatego świetna sprawdza się jako gra rodzinna.

  Kukuryku znajdziesz w sklepie: http://www.smyk.com/adamigo-gra-familijna-kukuryku.html.

  • Ale historia

  To gra edukacyjna, która umożliwia rozwój słownictwa dziecka oraz ćwiczy umiejętność opowiadania. Ponadto ułatwia naukę łączenia przyczyn i skutków zdarzeń. Doskonale nadaje się dla dzieci powyżej 4 roku życia.

  Zasady gry są bardzo proste. Zadaniem dziecka jest ułożenie odpowiedniej historyjki, zgodnie obrazkami pojawiającymi się na kartonikach, a następnie jej opowiedzenie. By sprawdzić poprawność ułożenia wystarczy odwrócić kartoniki i symbole pojawiające się na rewersie porównać z ułożonymi wcześniej puzzlami.

  Gra zawiera 24 kartoniki, z których można ułożyć aż 6 historyjek. Ponadto za każdym razem dziecko może tworzyć inne opowiadania, dzięki czemu gra szybko się nie nudzi. Dodatkową zaletą jest bogata kolorystyka obrazków, co przyciąga uwagę dziecka.

  Gra Ale historia dostępna jest na stronie http://adamigo.pl/produkty/gry_edukacyjne/ukladanki/pokaz_273_ale_historia/

  • Młody Mistrz

  To gra edukacyjna w wersji elektronicznej, dzięki której dziecko uczy się kojarzenia wspólnych elementów oraz różnic, zdobywa umiejętność rozpoznawania kształtów. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat.

  Zasady gry są bardzo proste. Należy odnaleźć odpowiednie pary na planszy za pomocą specjalnych długopisów elektronicznych. Jeśli zadanie zostanie wykonane poprawnie, zapali się czerwona lampka.

  Młody Mistrz to gra, która szybko się nie nudzi. A to dlatego, że do sprawdzenia jest aż 12 plansz, co daje w sumie aż 420 kolorowych obrazków.

  Grę zakupisz w sklepie internetowym Empik

  • Supermatematyk

  To gra edukacyjna, dzięki której nauka liczenia nie będzie kojarzyła się z typową lekcją matematyki. No bo kto powiedział, że zadania matematyczne muszą być realizowane w zeszycie?

  Gra wspomaga nie tylko naukę liczenia, ale również pobudza logiczne myślenie oraz ćwiczy pamięć. A to wszystko w sposób niezwykle zabawny i przyjemny.

  Zasady gry są przyjazne, dlatego jest ona przeznaczona dla dzieci powyżej 7 lat. Celem jest jak najszybsze ułożenie zadanych działań matematycznych. Należy wylosować z woreczka odpowiednie cyfry oraz znaki (mnożenia, dzielenia, odejmowania), które trzeba ułożyć tak, by uzyskać wynik podany na kartonowej plakietce.

  Gra doskonale sprawdza się jako pomoc dydaktyczna zarówno w szkole, jak i w domu. Zakupisz ją na stronie: www.empik.com/alexander-supermatematyk-maxi-gra-edukacyjna-alexander,p1047610388,zabawki-p

  • Angielskie słówka – memory

  To edukacyjna gra logiczna, która nie tylko ćwiczy pamięć. Pozwala na naukę podstawowych słówek w języku angielskim. Przeznaczona jest dla dzieci bez ograniczeń wiekowych.

  To typowe ?memo?, które polega na odkrywaniu kartoników z obrazkami i poszukiwaniu pary. Koniecznością jest przy tym zapamiętywanie lokalizacji poszczególnych kartoników, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć w następnej kolejce odpowiednią parę. W przypadku gry Angielskie słówka – memory zestaw tworzą kartoniki z polskim podpisem oraz kartoniki z angielskim słówkiem. Dzięki temu dziecko nieświadomie uczy się angielskich znaczeń. Zwycięzcą jest ta osoba, której uda się zebrać najwięcej sparowanych kartoników.

  Grę możesz zakupić tu: www.matras.pl/angielskie-slowka-gra,p,177869

  Pamiętaj, że gry edukacyjne – z uwagi na swoje walory dydaktyczne, stanowią doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Dlatego, zamiast kupować kolejnego pluszowego misia czy samochód, postaw na gry. Tym bardziej, że są to gry, z których radość mogą czerpać nie tylko najmłodsi, ale również rodzice. Proste zasady oraz atrakcyjne wykonanie z pewnością zainteresują pociechę, a jednocześnie rozwiną w niej chęć do nauki poprzez zabawę.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *