Zajrzyj !

  5 najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w Warszawie

  Autor dnia 18 listopada 2014

  Warszawa jest stolicą polski. Miasto leży w województwie mazowieckim i od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania. Ludzie często przyjeżdżają do stolicy na studia bądź w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Miasto oferuje swoim mieszkańcom różnorodne rozrywki ?jest również organizatorem imprez masowych oraz różnego rodzaju eventów. A jakie atrakcje czekają na rodziców z dziećmi?

  141546702658608400

  W Warszawie bardzo popularną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych jest wycieczka do miejskiego ogrodu zoologicznego. W ZOO można zobaczyć różne gatunki zwierząt, nawet tych najbardziej egzotycznych. Można obejrzeć wybieg dla małp, zobaczyć króla dżungli ? lwa, obserwować jak żyrafy zjadają liście z najwyższych gałęzi drzew. W obrębie ogrodu zoologicznego znajduje się wiele punktów gastronomicznych, w których można zjeść ciepły posiłek.

  Bardzo popularne są też sale zabaw ? miejsca te, przeznaczone dla dzieci w różnym zakresie wiekowym są zazwyczaj wyposażone w różne zjeżdżalnie, bezpieczne konstrukcje wspinaczkowe czy też baseny wypełnione kolorowymi piłkami.  W niektórych salach zabaw można znaleźć atrakcje rodem z wesołego miasteczka takie jak różne karuzele.

  Bardzo popularne atrakcje dla dzieci w Warszawie to również wyjścia do kin bądź teatrów. W Warszawie można znaleźć wiele kin, w repertuarze których można znaleźć najnowsze produkcje filmowe dla dzieci lub też różne pokazy filmowe dla najmłodszych. Oferta warszawskich teatrów również jest bardzo rozbudowana. Są specjalne teatry dla dzieci, w których są wystawiane spektakle tylko i wyłącznie dla najmłodszych widzów. Ale również w teatrach „dla dorosłych”, wystawiane są przedstawienia dla dzieci.

  Nie można nie wspomnieć o infrastrukturze miejskiej, w której jest wiele zieleni ? parków, skwerów oraz placów zabaw. Te ostatnie są z reguły dostosowane do wieku dzieci. Na większych placach zabaw można zauważyć miejsca do zabaw dla najmłodszych, oraz strefę z bardziej rozbudowanymi konstrukcjami ? dla starszych dzieci.

  Latem, ogromną popularnością cieszą się plaże miejskie, usytuowane nad brzegiem Wisły. Plaże są regularnie oczyszczane, a w niektórych miejscach, na plażach są również place zabaw oraz budki z lodami. Na drugi brzeg Wisły można przeprawić się specjalnym promem, bądź tramwajem wodnym, co również jest dla dzieci fajną przygodą. Zimą natomiast zostają otwarte lodowiska miejskie. Na część z nich wstęp jest bezpłatny, a pokryć należy jedynie koszt wypożyczenia łyżew. W Warszawie działa również całoroczny tor narciarski, który jest pokryty sztucznym śniegiem i umożliwia naukę jazdy na nartach.

  Podsumowując, atrakcji dla dzieci w Warszawie jest ogrom, nie sposób opisać wszystkich. Stolica oferuje mnóstwo ciekawych sposobów na spędzanie czasu dla rodzin z dziećmi. Miasto jest również organizatorem różnych koncertów dla dzieci, wydarzeń na świeżym powietrzu oraz wielu innych atrakcji dla dzieci. W stolicy każdy może znaleźć idealną dla siebie rozrywkę.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *