Zajrzyj !

  Antyki i meble używane do pokoju dziecka są eko i w dobrym guście.

  Autor dnia 20 lipca 2014

  Zapewne każdy z nas nie raz kupił przedmiot na portalu aukcyjnym i niejednokrotnie był zawiedziony tym co zobaczył po rozpakowaniu paczki. Niezależnie od naszych wcześniejszych doświadczeń, nie warto ograniczać się do zakupów mebli w marketach.

  Każdy, kto lubi mieć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju meble powinien poszukać ich w sklepach z meblami stylowymi i antykami po renowacji. Jest wtedy gwarancja, że tego typu meble są już odświeżone, poddane niezbędnym naprawom, a meble tapicerowane mają wymienioną całą tapicerkę na nową.

  W dziecięcym pokoju świetnie wyglądają wszelkiego rodzaju biurka, regały, komody w stylu shabby chic, czyli utrzymane w pastelowej tonacji z widocznymi przecierkami odsłaniającymi wcześniejszą farbę. Tego typu celowo postarzane meble wyglądają bardzo oryginalnie i nadają swoistej delikatności wnętrzu. 

  Takie meble można wykonać własnoręcznie używając ekologicznych farb. Świetnie nadają się do tego brytyjskie farby Chalk Paint? Annie Sloan. Co prawda można je kupić tylko i wyłącznie u jednego z autoryzowanych polskich dystrybutorów, którzy odbyli specjalne szkolenie u Annie Sloan w Oxfordzie.

  Do dziecięcego pokoju pasują także bielone meble po renowacji. Najczęściej są to solidne bukowe lub dębowe meble, w których faktura drewna jest dobrze widoczna. Takie meble nadają rustykalnego charakteru we wnętrzu.

  Mile widziane są także wszelkiego rodzaju figurki, zabawki i obrazki. Najpopularniejsze są koniki na biegunach oraz wózeczki w stylu retro. Sprawiają, że pokój naszej pociechy jest przytulny i przypomina nam dom naszego dzieciństwa.

  Niepowtarzalność i oryginalność używanych mebli stylowych lub antyków to nie jedyny ich atut. Wpisują się w ekologiczny trend recyklingu. Bez konieczności produkowania nowych mebli, można wykorzystać to, co już komuś nie jest potrzebne.

  Jeśli boimy się, że kupiony mebel używany nie będzie spełniał naszych oczekiwań, warto zamówić wyszukanie i odrestaurowanie odpowiedniego mebla w sklepie ze starociami świadczącym tego typu usługi. Mamy wtedy pewność, że mebel na pewno został poddany odświeżeniu, a także będzie w pasującej do wnętrza aranżacji. http://www.oldnewstyle.pl/indywidualne-zamowienia

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *