Zajrzyj !

  Atopowe zapalenie skóry u dzieci – jak przynieść ulgę skórze

  Autor dnia 5 sierpnia 2016

  Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba, na którą cierpi około 20% ludzi na całym świecie. Naukowcy nie wiedzą, co ją wywołuje (podejrzewa się dziedziczenie genu skłonności do atopii, czyli alergii o podłożu genetycznym) ani nie mają na nią skutecznego lekarstwa. To przypadłość niosąca za sobą uciążliwe objawy. Szczególnie źle znoszą ją dzieci, dlatego tak ważna jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja.

  Jakie są objawy atopowego zapalenia skóry?

  Najpierw występuje swędzenie, które dokucza nawet w nocy, potem skóra robi się bardzo sucha. Z czasem zaczynają pojawiać się czerwone grudki, które przekształcają się w ropne krostki, a czerwonych plam jest coraz więcej. Trzeba pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno się drapać, ponieważ istnieje ryzyko powstania trwałych śladów.

  Na AZS nie ma lekarstwa, można jedynie minimalizować skutki choroby i koić wrażliwą skórę.

  Atopowe zapalenie skóry u dziecka to wyzwanie nie tylko dla niego samego, ale przede wszystkim dla rodziców. Objawy są uciążliwe i nieprzyjemne, często utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Trudno bez przerwy pilnować, czy chora pociecha nie podrażnia swojej skóry i się nie drapie, bo przecież jest to naturalny odruch. Dlatego należy jak najlepiej zadbać o komfort swojego dziecka i przynosić mu ulgę w postaci odpowiednich kosmetyków i pielęgnacji ciała.

  LP15763_big2

  Jakie kosmetyki wybrać?

  Przede wszystkim muszą to być produkty przeznaczone do skrajnie suchej skóry, o działaniu głęboko nawilżającym i kojącym. Często na opakowaniach znajduje się informacja o atopowym zapaleniu skóry. Dobrze sprawdzają się oliwki i tłuste kremy.

  Nie wolno stosować zwykłego mydła ani płynów do kąpieli oraz kosmetyków z konserwantami. Lepiej unikać basenów z chlorowaną wodą i pomieszczeń klimatyzowanych, ponieważ te czynniki dodatkowo wysuszają i podrażniają skórę.

  Jednak kiedy choruje dziecko, potrzeba sprawdzonych, przetestowanych środków.

  Ulga, odbudowa i ochrona

  Lipikar Balsam AP+ to produkt stworzony przez markę La Roche-Posay z myślą o skrajnie suchej skórze oraz AZS. Zawiera składnik Aqua Posae Filiformis (wspomagany przez niacynamid i masło Karite), którego działanie polega na eliminowaniu czynników determinujących atopowe zapalenie skóry i uzupełnianiu poziomu lipidów. Zapobiega uciążliwemu uczuciu swędzenia, łagodzi podrażnienia i przynosi natychmiastowe ukojenie, a także zabezpiecza przed nadmiernym przesuszaniem.

  Lekka konsystencja szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, a działanie jest odczuwalne bezpośrednio po pierwszej aplikacji. Dodatkową zaletą jest to, że może być stosowany przez całą rodzinę (niemowlęta, dzieci i dorosłych).

  Balsam jest przeznaczony do codziennego stosowania, na suchą i oczyszczoną skórę rano lub/i wieczorem oraz w każdym innym czasie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Niewielką ilość preparatu należy nanieść i delikatnie wmasować, a następnie pozostawić do wchłonięcia.

  Odpowiednia pielęgnacja i sprawdzone kosmetyki zdecydowanie poprawiają stan atopowej skóry oraz znacznie złagodzą objawy towarzyszące tej chorobie. Trzeba być uważnym, systematycznym i zdeterminowanym. W nagrodę każdy rodzić otrzyma uśmiech dziecka, które poczuje ulgę i będzie mogło zapomnieć o AZS.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *