Zajrzyj !

  Atrakcje dla dzieci w woj. łódzkim. Wiesz już, gdzie zabrać malucha ?

  Autor dnia 17 lipca 2016

  Województwo łódzkie, a szczególnie miasto Łódź kojarzone jest z przemysłem włókienniczym, czy z wytwórnia filmów. Jest to również miejsce wielu różnych atrakcji, w tym atrakcji dla maluchów. Warto zapoznać się z tym, jakie atrakcje znajdziemy w województwie dla najmłodszych. Z pewnością warto zwiedzić kilka miejsc, jak te wymienione poniżej.

  • SE-MA-FOR Muzeum Animacji

  Ile to kosztuje? Bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 45 zł. Bezpłatny wstęp dla dzieci do lat trzech

  SE-MA-FOR to jedna z najpopularniejszych wytwórni filmów animowanych w Polsce. Ma ona na dorobku wiele udanych i cenionych przez widzów (również tych najmłodszych) produkcji. Odwiedzenie Muzeum Animacji SE-MA-FOR będzie dla dziecka doskonałym okazja, aby zobaczyć, w jaki sposób były tworzone najsłynniejsze polskie kreskówki oraz zobaczyć ich bohaterów.

  • Eksperymentarium

  Ile to kosztuje? Bilet normalny 17 zł, ulgowy 14 zł, rodzinny 40 – 52 zł (w zależności od opcji)

  Najsłynniejsze centrum nauki w Polsce znajduje się w Warszawie, mowa oczywiście o Centrum Nauki Kopernik. Jednak podobne centra działają również w innych polskich miastach. W Łodzi znajduje się Centrum Nauki Eksperymentarium. Jest to doskonale miejsce dla dzieci, gdyż czeka tam na nich wiele atrakcji. Dzieci są ciekawe świata, a tam będą mogły ten świat poznawać niemal namacalnie. Czekają tam na nich m.in. pokazy i warsztaty z różnych dziedzin nauki. Będzie to z pewnością ciekawa i fascynująca przygoda dla malucha.

  microscope-385364_960_720

  • Zamek Królewski w Łęczycy

  Ile to kosztuje? Bilet normalny 8 zł, ulgowy 4 zł. Wstęp bezpłatny we czwartki

  Zamek Królewski w Łęczycy to doskonałe miejsce na wspaniałą przygodę z dawnymi czasami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W zamku znajdują się nie tylko ciekawe wystawy, ale są również prowadzone interesujące pokazy, w tym turnieje rycerskie, czy różne koncerty. Z zamkiem wiąże się również legenda o słynnym Borucie, która tworzy w zamku aurę pewnej tajemniczości. Zwiedzanie zamku będzie dla dzieci nie tylko dobra i ciekawą lekcja historii, ale również doskonałą atrakcją.

  • Bunkier w Konewce

  Ile to kosztuje? Bilet normalny 9 zł, ulgowy 6 zł. Wstęp bezpłatny dla dzieci do 7 lat.

  Historia może być fascynująca, również dla dzieci. Bunkier w Konewce, to poniemiecki bunkier pamiętający czasy drugiej wojny światowej. W nim coś dla siebie znajdą zarówno fani historii, jak i fani militariów. Można zobaczyć ciekawe wystawy, w tym wystawę broni używanej podczas II wojny światowej. Dla dzieci może to być ogromna atrakcja, a także okazja do poznania historii. Jednak nie tylko historia i militaria królują w starym bunkrze. Jest to bowiem siedlisko nietoperzy, które stały się dodatkowa atrakcją trasy turystycznej.

  tunnel-505977_960_720

  • ZOO Safari w Borysewie

  Ile to kosztuje? Bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, zniżki w ramach biletu rodzinnego. Wstęp wolny dla dzieci poniżej 3 lat.

  Poznawanie dzikiej przyrody może być naprawdę fascynujące. Taką możliwość daje Zoo Safari w Borysewie. Zoo oferuje liczne atrakcje, takie, jak przejazd kolejką, pokazowe karmienia zwierząt, kino 7D, jazdę na kucach, czy możliwość skorzystania z mini zoo przez najmłodszych.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *