Zajrzyj !

  Bańki na przeziębienie dla dzieci

  Autor dnia 28 kwietnia 2016

  baby-165067_960_720Nasze babcie używały i wciąż używają metod leczenia, przez wielu uznawanych za dziwaczne, jednak niezwykle skuteczne. Jedną z takich metod jest leczenie przeziębienia przy użyciu baniek ogniowych. Bańki takie mogą nieco straszyć dziecko, ponieważ zapala się przy tym zapałkę, by wypalić tlen znajdujący się w takiej bańce i stawia najczęściej na plecach. Takie rozgrzane, szklane bańki ?wyciągają stan zapalny?.

  Choć metoda ta stoi nieco w opozycji np. do leków przepisywanych rutynowo przez lekarzy, także wśród medyków wielu specjalistów przyznaje bańkom wysoką skuteczność i aprobuje, gdy mamy decydują się na stawianie baniek ogniowych. W przypadku starszych dzieci, stawianie baniek ogniowych przeważnie jest bardzo proste, ponieważ rozumieją one, że przez jakiś czas nie powinny się ruszać i leżeć spokojnie. Problem sprawiają jednakże dzieci małe, które szybko się niecierpliwią, zwłaszcza gdy coś dziwnego, kojarzącego się im z lekarzem, ląduje na ich plecach. Nie da się ukryć, że wiele małych dzieci może się niecierpliwić, przez co nie zawsze udaje się zastosować tę metodę. Jak się okazuje, istnieje jednak drugi rodzaj baniek, nieco mniej straszny dla dzieci, ponieważ nie wymaga użycia ognia. Zamiast zapałek, do pozbywania się tlenu, wykorzystuje się specjalną pompkę, która działała na zasadzie specjalnej przyssawki.

  Naturalne metody leczenia w rodzinie

  Stawianie baniek ogniowych było szczególnie popularne i nadal jest, wśród osób, preferujących naturalne metody leczenia, np. konchowanie uszu, które nie uznają stosowania środków farmakologicznych, ponieważ sądzę, że zawierają one zbyt dużą ilość szkodliwych środków chemicznych. Nie da się ukryć, że zanim skrytykujemy jakąkolwiek metodę leczenia, powinniśmy choć raz spróbować zastosować ją na własnej skórze, by przekonać się, jakie faktycznie zabieg ma właściwości. Obecnie, baniek takich nie kupimy, niestety, w każdej aptece czy sklepie, dlatego powinniśmy poszukać ich w Internecie lub po prostu zapytać nasze babcie, czy nie posiadają ich w swojej domowej apteczce. Dzisiaj, większość ludzi woli wykorzystywać antybiotyki, co nie zawsze pozytywnie wpływa na nasze organizmy, tymczasem dostępnych jest wiele innych, domowych metod takich jak opisane stawianie baniek albo świeczki do uszu. Zachęcamy do wypróbowania stawiania baniek albo świecowania uszu, podpowiadając bardzo przystępny poradnik do tego dostępny w sieci.

   

   

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *