Zajrzyj !

  Cellulit i rozstępy – problem młodych mam

  Autor dnia 8 lipca 2014

  W czasie ciąży ciało przyszłych mam ulega radykalnym zmianom. Kobiety przybierają na wadze, przez co narażone są na powstawanie nieestetycznych przypadłości. Mowa o rozstępach i cellulicie, które okazują się być zmorą młodych mam. Wystarczy jednak odpowiednia pielęgnacja ciała, by niedoskonałości albo zniknęły zupełnie, albo stały się niemal niewidoczne.

  cellulit

  Poznaj ?wroga?, czyli przyczyny cellulitu i rozstępów

  Cellulit i rozstępy to dwie różne przypadłości, ale łączy ich jedno – bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży. Spowodowane jest to przede wszystkim dość znaczącym przybieraniem na wadze.

  Cellulit jest efektem zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych, do czego dochodzi m.in. na skutek zawirowań hormonalnych. W rezultacie w tkankach zaczynają gromadzić się zbędne substancje powodujące ucisk innych komórek i powstawanie obrzęków. To zaś prowadzi do powstawania nieestetycznych grudek i nierówności.

  Rozstępy są natomiast efektem gwałtownego rozciągania skóry powyżej granic możliwości. Dochodzi do zrywania włókien kolagenowych, co jest spowodowane ich osłabieniem wywołanym przez kortyzol. Skóra więc ?rozstępuje się?, pozostawiając po sobie nieestetyczne pasma – czerwone (w fazie zapalnej), a potem białe (po przejściu w fazę bliznowacenia).

  Najlepsze metody na cellulit

  Usuwanie cellulitu (w klinice aether.pl)jest sporym wyzwaniem, ponieważ wymaga działania wielokierunkowego. Konieczne jest celowanie przede wszystkim w przyczyny. Chodzi o zwiększenie szczelności naczyń krwionośnych oraz usprawnienie krążenia.

  • Kosmetyki antycellulitowe

  W walce ze skórką pomarańczową pomóc mogą kosmetyki. Powinny zawierać starannie dobrane składniki, które celują w przyczyny cellulitu. Warto zwrócić uwagę na preparaty zawierające m.in. wyciąg z miłorzębu japońskiego, bluszczu, arniki górskiej, a także kofeinę czy algi morskie.

  • Zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej

  Istnieje wiele profesjonalnych zabiegów, dzięki którym można zmniejszyć widoczność cellulitu. Skórkę pomarańczową można wyeliminować poprzez zastosowanie ultradźwięków (np. Med Contour Medical), ostrzykiwanie koktajlem odżywczym (mezoterapia) czy mechaniczną stymulację komórek (np. Endermolab). Alternatywą jest także lipoliza iniekcyjna (bezoperacyjna metoda eliminacji tkanki tłuszczowej) oraz liposukcja NIL (nowoczesna metoda odsysania tkanki tłuszczowej).

  Najlepsze metody na rozstępy

  Walka z rozstępami również nie należy do najłatwiejszych. Jednak im wcześniej zaczniemy działać, tym lepsze metody możemy osiągnąć. Znacznie łatwiej przychodzi bowiem zwalczanie rozstępów w fazie zapalnej niż usuwanie rozstępów w fazie bliznowacenia.

  • Kosmetyki na rozstępy

  Skóra dotknięta rozstępami wymaga starannej pielęgnacji, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone preparaty o odpowiednich składnikach. Tutaj kluczową rolę będą odgrywać substancje stymulujące produkcję kolagenu oraz działające odbudowująco i regenerująco. Warto szukać specyfików zawierających m.in. związki krzemu, wyciąg z wąkorotki azjatyckiej, witaminę E i witaminę A.

  • Profesjonalne zabiegi

  W walce z rozstępami świetnie sprawdzają się profesjonalne zabiegi, które realizowane są w gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej. Przeprowadzane przy wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń i nowoczesnych technologii, pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów. Świetne rezultaty dają zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych, które stymulują powstawanie nowych komórek naskórka. Dobre rezultaty można osiągnąć, poddając się także zabiegowi z wykorzystaniem plazmy fraksyjnej czy peelingom chemicznym.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *