Zajrzyj !

  Cenny, ale i pamiątkowy prezent na chrzest – co wybrać?

  Autor dnia 19 października 2016

  Chrzest dziecka jest aktem wstąpienia nowego człowieka do społeczności kościoła katolickiego czy innego wyznania, w którym ten sakrament jest praktykowany. Dla większości Polaków chrzest św. dziecka jest ważnym wydarzeniem, do którego przygotowujemy się nawet kilka miesięcy.

  first-communion-736512_640

  Wymiar duchowy

  Najważniejszym aspektem chrztu dla każdego rodzica i członka najbliższej rodziny, powinien być wymiar duchowy sakramentu, w trakcie którego poprzez polanie głowy dziecka wodą święconą i jej namaszczenie świętymi olejkami, zmywa się grzech pierworodny. W tradycji chrześcijańskiej chrzest jest praktykowany od setek, jeśli nie tysięcy lat. Sam Jezus Chrystus był chrzczony w wodach Jordanu przez Jana Chrzciciela. Na wzór Chrystusa, małe dzieci zwyczajowo są chrzczone przez wierzących rodziców, celem wstąpienia do społeczności Kościoła.

  Wymiar materialny

  Oprócz uroczystości w kościele, w jakich uczestniczą rodzice dziecka, wybrani przez nich chrzestni oraz najbliższa rodzina, po części oficjalnej, organizowane są przyjęcia, dla uczczenia tej ważnej chwili. Wszyscy zaproszeni goście kupują dziecku prezenty.

  Najczęściej dla dziewczynek są to elementy biżuteryjne – kolczyki, łańcuszki, bransoletki i tym podobne. Dla chłopców z kolei kupuje się krzyżyki, łańcuszki, a także dla obu płci pamiątkowe ramki posrebrzane, srebrne łyżeczki, buciki czy smoczki. Dobrym wyborem może być kupno Biblii z okazji chrztu świętego dziecka.

  Pamiątkowym i jednocześnie bardzo cennym prezentem, który może być inwestycją na przyszłość dla dziecka, mogą być złote sztabki. Mennica Papieska oferuje sztabki ze złota ?Sanctus?. Są to jedyne na świecie złote sztabki kanonizacyjne, które świetnie sprawdzą się w roli wartościowego, szczególnego prezentu. Sztabka wykonana jest z okazji kanonizacji Jana Pawła II z użyciem czystego złota, o wadze 1 grama i próbie 999,9. Z jednej strony sztabki znajduje się profil Jana Pawła II opierającego się o pastorał papieski, a z drugiej – monogram, jaki wykorzystuje Mennica Papieska. Takie prezenty na chrzciny będą na pewno bardzo oryginalne.

  Kolejnym cennym prezentem będzie ?Wielka Biblia Jubileuszowa?. Wydana została z okazji obchodzonych w 2016 roku jubileuszów – Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Ekskluzywna Księga Mennicza ?Wielka Biblia Jubileuszowa? zawiera komentarze św. Jana Pawła II i ozdobiona jest okładką z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. To  pierwszy od prawie 400 lat przekład Biblii na język polski.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *