Zajrzyj !

  Chustowanie – dlaczego warto i na co zwrócić uwagę.

  Autor dnia 28 października 2016

  Jeszcze kilkanaście lat temu widok kobiety niosącej swoje maleństwo w chuście był w naszym kraju zupełnie egzotyczny. W czasach zamierzchłych matki właśnie tak transportowały swoje dzieci ? przy ciele, stale mając z nimi kontakt. Później przyszedł czas wózków, gdy maluchy były podczas spacerów niejako od matek oddzielone. Dziś jednak chusty wracają do łask, choć wiele mam nadal zastanawia się, czy to dobre rozwiązanie zarówno dla maleństwa, jak i dla nich samych. Postaramy się zatem rozwiać dziś wszelkie wątpliwości.

  Chustowanie sprawia, że maleństwo ma nieograniczony i ciągły kontakt ciało z ciałem z matką (lub ojcem, rzecz jasna ? wszak także panowie coraz chętniej z chust korzystają), co daje mu ogromne poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Dziecko może w dowolnej chwili uciąć sobie drzemkę, a jego układ pokarmowy jest stymulowany przez ciepło ciała rodzica.  Dodajmy także, że chusty dzięki specjalnym splotom są bardzo stabilne i wytrzymałe  

  chusta dla dziecka, chustowanie

  znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Amazonas-Baby%2C-Carry-Sling-lollipop-450-cm-chustanosidlo/2424

  Dziecko umieszczone w wózku przyjmuje postawę daleką od naturalnej, w chuście zaś jego kręgosłup jest w stanie rozwijać się prawidłowo. Maleństwa noszone w chustach czują bicie serca rodzica, dlatego rzadziej reagują na otoczenia płaczem czy lękiem.

  Chustowanie niesie z sobą także niezliczone zalety dla mamy. Może ona bowiem swobodnie wykonywać codzienne czynności (jak przygotowywanie posiłków czy sprzątanie), jednocześnie pozostając przez cały czas w bliskim kontakcie z maleństwem. Dziecko śpi bezpiecznie, zatem mama jest o niego spokojna i może zająć się, potocznie mówiąc, swoimi sprawami. Jednak jest to korzyść natury praktycznej. Najważniejszym pozostaje fakt, iż można w ten sposób budować z dzieckiem fantastyczną i bardzo bliską relację, która z pewnością będzie owocowała także w przyszłości.

  Dziecko płaczące w wózku, wystraszone przez bodźce z otoczenia ? z taką sytuacją spotykamy się niestety nader często. Gdy maleństwo będzie umieszczone w chuście, tuż przy ciele matki, z pewnością stanie się spokojniejsze, zaś mama uniknie stresujących ją sytuacji. Gdy mamy dziecko tak blisko, możemy bez żadnych barier odległości mieć z nim stały kontakt ? śpiewać mu kołysanki, opowiadać bajki i historie o tym, co dzieje się na zewnątrz. To znakomicie stymuluje jego rozwój intelektualny oraz emocjonalny. Eliminujemy także problem lęku separacyjnego, który pojawia się u maluchów przewożonych w wózkach. Na koniec może najmniej istotna zaleta, lecz i o niej warto wspomnieć ? chusty są po prostu bajecznie kolorowe i piękne

  chusta dla dziecka

   znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Amazonas-Baby%2C-Carry-Sling-laguna-450-cm-chustanosidlo/2418

  Alternatywą do chust są nosidła ergonomiczne. Wysokiej jakości nosidła pozwalają w zdrowy i bezpieczny sposób dla dziecka nosić je. Są z pewnością trochę łatwiejsze do założenia i ułożenia maluszka w odpowiedni sposób. Pamiętaj wybierz nosidło które ma elastyczną szerokość podstawy, tak aby zapewnić prawidłowy rozwój miednicy Twojego dziecka. Ważne jest także to ażeby tył nosidła był ergonomiczny i elastyczny dzięki czemu plecki malca czują komfort i w zdrowy sposób się rozwijają. Nosidła tak jak chusty wspierają także Twoje zdrowie! Innowacyjne systemy zapięcia zapewniają, że waga noszonego dziecka optymalnie jest rozłożona dzięki czemu nie musisz się obawiać bólu kręgosłupa, nawet gdy nosisz dziecko długo.

  61a03f17bd50e45c4a961cf1e0343a23

  znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Amazonas-Baby%2C-Smart-Carrier-Nemo-nosidlo/2443

  Pamiętajmy jednak, aby kupować je jedynie w sprawdzonych sklepach ? wówczas mamy bowiem gwarancję, iż są one zaprojektowane i uszyte z wielką dbałością o każdy szczegół, odpowiednio dobrane do wieku maleństwa.

  Bez najmniejszych obaw nośmy zatem swoje pociechy w chustach bądź w nosidłach ergonomicznych ? ten sposób ma bowiem szereg zalet zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodzica. Wszak nie bez powodu postępowały tak nasze babki i prababki ? one bowiem niejako instynktownie wiedziały, co jest dla ich maleństwa najlepsze.

  Więcej chust z oferty BabysDream.pl znajdziesz na: https://babysdream.pl/chusty-do-noszenia-dzieci-niemowlat

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *