Zajrzyj !

  Ciekawe pomysły na udane ferie zimowe

  Autor dnia 25 listopada 2016

  Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o ciekawych propozycjach dla najmłodszych. Oczywiście, czas ten można spędzić w domu, ale lepiej zorganizować go tak, aby był niezapomniany. Na co warto postawić? Zapraszamy do sprawdzenia naszych pomysłów!

   

  Jest wiele kapitalnych miejsc, w których można spędzić zimowe ferie z całą rodziną lub też takich, w których organizowane są różnego rodzaju kolonie dla najmłodszych. Wobec tego pierwszą decyzją, jaką należy podjąć w związku z nadchodzącym wolnym, jest ta, czy dziecko powinno wypoczywać wtedy samo czy też podróże zaplanuje się wspólnie. Oczywiście, każda z nich ma swoje plusy i minusy, dlatego warto przeanalizować je dokładnie i, oczywiście, skonsultować się także ze swoją pociechą, aby ferie sprawiły jej fantastyczną przyjemność.

  1. Ferie w górach – zawsze udane!

  Jak co roku, góry w okresie ferii przeżywają prawdziwe oblężenie. Zakopane, Szklarska Poręba, Wisła, Karpacz to tylko kilka miejscowości, gdzie można bawić się zimową porą wyśmienicie. Największą atrakcją jest wtedy jazda na nartach oraz na snowboardzie, dlatego ferie mogą być doskonałym czasem do rozpoczęcia przygody ze sportami zimowymi. Wiele szkół narciarskich organizuje wtedy specjalne zajęcia przeznaczone dla najmłodszych, dlatego warto zainteresować się takimi propozycjami.

  Jednak jazda na dwóch deskach czy na jednej desce wcale nie jest jedyną propozycją na ferie zimowe w górach – to tylko początek atrakcji. Również zima może być kapitalną scenerią do poznawania górskich szlaków, oczywiście, tych najbardziej bezpiecznych, gdy planuje się rodzinny wyjazd, można też wypróbować psich zaprzęgów czy kuligów lub wziąć udział w biesiadach prezentujących regionalne tradycje. Możliwości są nieograniczone!

   

  1. Wyjazd nad jeziora – tu też jest pięknie zimą!

  Ciekawą propozycją na zimowe wojaże są także jeziora. Mazury i Warmia w tym okresie nie kojarzą się raczej z wypoczynkiem, ale także o tej porze roku czeka tu wiele interesujących propozycji. Można zdecydować się na rodzinny wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego, można również przenocować w luksusowym hotelu.

  Atrakcji także jest mnóstwo – wystarczy tylko wspomnieć o spacerach w pięknych sceneriach, możliwości skorzystania z nart biegowych czy też takich niesamowitych propozycjach jak lodowe ślizgi po jeziorach – z takich aktywności można skorzystać między innymi w Mikołajkach czy w okolicach Giżycka.

   

  1. Półkolonie – dobra zabawa blisko domu

  Wtedy, gdy nie ma możliwości wyjazdu na ferie, można zapoznać się również z propozycjami półkolonii. Organizowane są one między innymi przez domy kultury czy też przez prywatne organizacje. Półkolonie to nic innego, jak dobra zabawa od rana aż do popołudnia, gdy po malucha mogą przyjechać rodzice. W tym czasie odbywają się rozmaite warsztaty i zajęcia, które można dopasować też indywidualnie do zainteresowań dziecka.

  Jeżeli szukasz dodatkowych pomysłów na ciekawe ferie zimowe dla najmłodszych, znajdziesz je np na blogu GoEuro.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *