Zajrzyj !

  Czy dzieci powinny stosować magnez?

  Autor dnia 29 listopada 2016

  Niedobory magnezu są obecnie bardzo powszechne. Wpływa na nie przede wszystkim nieodpowiednia dieta, a także tryb życia. Stres, kawa i herbata, alkohol, dieta bogata w tłuszcze i błonnik, odchudzanie się ? to tylko kilka czynników powodujących zmniejszanie ilości magnezu. Niedobory występują jednak nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci. Czy w takiej sytuacji powinno się rozpocząć suplementację?

  jedzace-dziecko

  Magnez jest jednym z najpowszechniej występujących w przyrodzie pierwiastków, który do organizmu człowieka dostarczany jest przede wszystkim przez pożywienie. Niestety, stosowanie nawozów oraz konserwantów spowodowało obniżenie jego ilości w produktach spożywczych. Co więcej, poziom magnezu regulowany jest przez wiele innych czynników, dlatego każdy z nas jest narażony na jego niedobory ? dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci.

  U najmłodszych niedobory magnezu mogą przede wszystkim objawiać się przez nadmierną pobudliwość psychoruchową, wzmożony lęk, długotrwałe niedobory mogą prowadzić nawet do depresji dziecięcej. Co więcej, podobnie jak u osób dorosłych, brak wystarczającej ilości magnezu może objawiać się przez symptomy ze strony serca i układu krwionośnego ? kołatanie serca, nadciśnienie, również poprzez drganie mięśni, głównie powiek, a także bolesne skurcze.

  Badacze wskazują, że magnez powinien być suplementowany również u dzieci, jeżeli pojawiają się niedobory. Najlepiej suplementy połączyć wtedy z odpowiednią dietą, na przykład poprzez obniżenie poziomu cukru i tłuszczu. Do diety warto wprowadzić produkty bogate w magnez, w tym gorzką czekoladę, płatki owsiane, kaszę gryczaną, groszek, ciecierzycę, białą fasolę czy orzechy laskowe.

  W celu suplementacji zaleca się dzienną dawkę 6 mg magnezu na 0,5 kilograma masy ciała dziecka. Dawkę można podzielić również na kilka mniejszych i podawać ją w ciągu całego dnia. Najlepiej zdecydować się na preparat z łatwo przyswajalną formą magnezu, na przykład mleczanem magnezu oraz z dodatkiem witaminy B6, która poprawia jego działanie.

  Takie połączenie oferuje preparat Magvit B6, który przeznaczony jest do stosowania także u dzieci. W przypadku dorosłych i dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się stosowanie 1 tabletki 2 razy na dobę, natomiast u dzieci poniżej 12 roku życia rekomenduje się konsultację z lekarzem. Więcej informacji na temat preparatu można znaleźć na stronie: Magvit.com.pl.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *