Zajrzyj !

Czy skakanie na trampolinie to bezpieczny sport?

Autor dnia 27 maja 2014

Trampolina to coraz bardziej popularny sport w polskich domach. Coraz częściej można go spotkać zarówno w pomieszczeniach, jak i prywatnych ogrodach. Bez wątpienia jest on szczególnie ukochany przez dzieci, które korzystają z niego bez umiaru. Czy korzystanie z trampoliny jest bezpieczne dla nieletnich?

Dla kogo przeznaczone jest trampolina

To urządzenie coraz częściej jest stałym elementem wyposażenia polskich domów i ogrodów. Można je kupić w każdym dużym sklepie sportowym. Trampolina przeznaczona jest dla każdego. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Nie da się jednak ukryć, że jest ona przede wszystkim ulubionym sprzętem dzieci, które mogą się na niej do woli wyskakać. Trampolina to bezpieczna rozrywka ? nie powoduje obciążeń stawów podczas skakania, można na niej z powodzeniem biegać, chodzić, skakać czy lekko podskakiwać. Pomaga spalić dużą dawkę energii ? w godzinę nawet do 900 kilokalorii. Trampolina, dzięki skokom, pomaga wzmocnić znacznie układ kostny ? dlatego szczególnie polecana jest dzieciom i osobom z problemami związanymi z gęstością kości. Dodatkowo oferuje duży zastrzyk energii i endorfin, będących hormonami szczęścia.

Jak zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom

Oczywiście, korzystanie z trampoliny http://www.ultimar.pl/pol_m_Trampoliny-i-czesci-148.html, podobnie jak uprawianie innych sportów, może za sobą pociągać pewne zagrożenie. Aby je zminimalizować, producenci wyposażyli to urządzenie w różnorodne zabezpieczenia. Duże trampoliny posiadają siatki będące asekuracją przed wypadnięciem z maty do skakania. Także sprężyny napinające matę są gruntownie i solidnie przykryte grubą osłoną.

trampolina

Pragnąć uzyskać jak największy stopień bezpieczeństwa należy trampolinę postawić w odpowiednim miejscu gwarantując jej właściwy dostęp i odległość od ścian i innych elementów, które mogą ograniczać zdolność skakania oraz stwarzać niebezpieczeństwo wpadnięcia osób skaczących na rożnego rodzaju płaszczyzny czy przedmioty. Warto także każdorazowo, szczególnie kiedy z urządzenia korzystać będą dzieci, sprawdzać wytrzymałość maty. Jeśli wśród domowników są małe dzieci lub niewielkie zwierzęta rozważyć należy inwestycję w siatkę ochronną mocowaną na dole trampoliny, która zabezpieczy ja przed wchodzeniem pod matę do skakania.
Najważniejszym jednak jest korzystanie z trampoliny w sposób rozsądny ? to z pewnością zabezpieczy wszystkich użytkowników przed jakimikolwiek kontuzjami.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych – planszówki i pozostałe gry powracają do łask

Gry planszowe były bardzo popularne i przeżywały szczyt swojej popularności na samym początku swojego istnienia, w czasach kiedy gry komputerowe...

Gadżety filmowe coraz bardziej popularne w Polsce!

Każdy szanujący się fan chciałby mieć prawdziwy rekwizyt z planu filmowego. Czasami można je kupić na aukcji, jednak nie wystarczy...

Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie...

Zamknij