Zajrzyj !

  Czy skakanie na trampolinie to bezpieczny sport?

  Autor dnia 27 maja 2014

  Trampolina to coraz bardziej popularny sport w polskich domach. Coraz częściej można go spotkać zarówno w pomieszczeniach, jak i prywatnych ogrodach. Bez wątpienia jest on szczególnie ukochany przez dzieci, które korzystają z niego bez umiaru. Czy korzystanie z trampoliny jest bezpieczne dla nieletnich?

  Dla kogo przeznaczone jest trampolina

  To urządzenie coraz częściej jest stałym elementem wyposażenia polskich domów i ogrodów. Można je kupić w każdym dużym sklepie sportowym. Trampolina przeznaczona jest dla każdego. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Nie da się jednak ukryć, że jest ona przede wszystkim ulubionym sprzętem dzieci, które mogą się na niej do woli wyskakać. Trampolina to bezpieczna rozrywka ? nie powoduje obciążeń stawów podczas skakania, można na niej z powodzeniem biegać, chodzić, skakać czy lekko podskakiwać. Pomaga spalić dużą dawkę energii ? w godzinę nawet do 900 kilokalorii. Trampolina, dzięki skokom, pomaga wzmocnić znacznie układ kostny ? dlatego szczególnie polecana jest dzieciom i osobom z problemami związanymi z gęstością kości. Dodatkowo oferuje duży zastrzyk energii i endorfin, będących hormonami szczęścia.

  Jak zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom

  Oczywiście, korzystanie z trampoliny http://www.ultimar.pl/pol_m_Trampoliny-i-czesci-148.html, podobnie jak uprawianie innych sportów, może za sobą pociągać pewne zagrożenie. Aby je zminimalizować, producenci wyposażyli to urządzenie w różnorodne zabezpieczenia. Duże trampoliny posiadają siatki będące asekuracją przed wypadnięciem z maty do skakania. Także sprężyny napinające matę są gruntownie i solidnie przykryte grubą osłoną.

  trampolina

  Pragnąć uzyskać jak największy stopień bezpieczeństwa należy trampolinę postawić w odpowiednim miejscu gwarantując jej właściwy dostęp i odległość od ścian i innych elementów, które mogą ograniczać zdolność skakania oraz stwarzać niebezpieczeństwo wpadnięcia osób skaczących na rożnego rodzaju płaszczyzny czy przedmioty. Warto także każdorazowo, szczególnie kiedy z urządzenia korzystać będą dzieci, sprawdzać wytrzymałość maty. Jeśli wśród domowników są małe dzieci lub niewielkie zwierzęta rozważyć należy inwestycję w siatkę ochronną mocowaną na dole trampoliny, która zabezpieczy ja przed wchodzeniem pod matę do skakania.
  Najważniejszym jednak jest korzystanie z trampoliny w sposób rozsądny ? to z pewnością zabezpieczy wszystkich użytkowników przed jakimikolwiek kontuzjami.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *