Zajrzyj !

  Czy warto kupować zabawki drewniane ?

  Autor dnia 26 lutego 2013

  Sklepy z zabawkami dla dzieci kuszą coraz to bardziej nowoczesnymi artykułami. Są już śpiewające i płaczące lalki, elektroniczne komputery czy opowiadające bajki misie. Nie ulega wątpliwości fakt, że takie zabawki są chętnie wybierane przez maluchy oraz ich rodziców. Przykuwają uwagę, potrafią zainteresować i dają mnóstwo radości. Ale może warto postawić na prostotę i naturę? Może warto wybrać zabawki drewniane, które – jak kilkanaście lat temu – nadal cieszą dzieciaki?

  Drewno jest naturalnym surowcem, który niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim nie zawiera szkodliwych substancji – w przeciwieństwie do niektórych tworzyw sztucznych, z których bywają wykonane zabawki (nie zawsze te najtańsze). Atrakcyjny pod względem wyglądu i kolorystyki samochodzik może być pokryty farbą z ołowiem, zaś miękkie maty piankowe – zawierać formalid, czyli substancją rakotwórczą. Zabawki drewniane to sama natura, z której walorów należy czerpać.

  klocki drewniane

  Tradycyjne klocki drewniane oraz wiele innych zabawek ekologicznych znajdziesz w sklepie szkolnis.pl.

  Zabawki drewniane – bawią i uczą

  Te najlepsze zabawki powinny nie tylko dawać wiele radości i satysfakcji z ich posiadania, ale jednocześnie muszą stymulować rozwój dziecka. Dlatego pod tym względem proste zabawki z drewna są najlepszym rozwiązaniem. Nie narzucają tego, jak się bawić, a więc maluch może użyć swojej wyobraźni i kreatywności, by wymyślić swoją zabawę.

  Jednak to nie jedyne zalety, jakimi mogą pochwalić się drewniane zabawki. Wyzwalają w dziecku czynności poznawcze m.in. zależności pomiędzy czynnością a jej rezultatem. Przykładowo – pozwala zrozumieć maluchowi, że pociągnięcie za sznureczek pojazdu sprawi, że samochód przesunie się.

  Bawiąc się klockami drewnianymi, dziecko może poznawać kolory, kształty, a nawet zdobywać umiejętność liczenia oraz wykonywania innych działań matematycznych.

  Drewniane puzzle rozwijają w maluchu zdolność spostrzegania czy umiejętność dopasowywania do siebie odpowiednich elementów. Pozwalają również na ćwiczenie zdolności manualnych oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

  Jakie zabawki wybierać?

  O słuszności zakupu zabawek drewnianych z pewnością już teraz nie trzeba Cię przekonywać. Musisz jednak wiedzieć, które z nich są najlepsze.

  Warunkiem koniecznym jest posiadanie niezbędny atestów i certyfikatów, które stanowią dowód dopuszczenia zabawek do kontaktu z dziećmi. Dzięki temu masz pewność, że taki produkty nie będą stanowiły zagrożenia dla malucha.

  Podczas wyboru zabawek musisz wziąć pod uwagę również wiek malucha. Nie każde będą bowiem odpowiednie dla kilkunastomiesięcznego niemowlęcia tak samo, jak nie wszystkie będą bawić przedszkolaków i uczniów. Najbardziej uniwersalne wydają się być klocki drewniane, które dają ogromną frajdę zarówno młodszym, jak i starszym.

  Pamiętaj, że zabawki drewniane docenią wszystkie dzieci – ze względu na ich prostotę i wielość możliwości. Pomyśl o nich, jeśli nie masz pomysłu na kreatywny prezent dla pociechy.

  4 Comments

  1. Elenka

   27 kwietnia 2013 at 16:17

   Pewnie, że warto 🙂 Moim zdaniem to najlepsze co można dac dziecku. Sama pisałam kiedyś na ten temat u siebie.

  2. Fionka

   15 maja 2013 at 11:37

   Nie ma lepszych zabawek niż drewniane. Uczą kreatywności, są ekologiczne, pobudzają wyobraźnię. W czasach wszędobylskiego plastiku to chyba najlepsze, co można dać dziecku (tak, dokładnie za przedmówczynią:)). Warto znaleźć zaufany sklep, w którym mamy pewność co do jakości i bezpieczeństwa. Ja jestem wierną klientką skladtowarow.com.pl – stacjonarnie w Krakowie, obowiązkowy punkt na mapie miasta 🙂

  3. Iga

   7 lutego 2016 at 22:58

   Moim zdaniem warto. Osobiście podobają mi się takie zestawy z pociągiem http://www.conrad.pl/Zestawy-klock%26oacute;w-drewnianych-poci%26%23261;gi.htm?websale8=conrad&ci=SHOP_AREA_917774_0607113 . Można dokupić nowe elementy i rozbudować tor a dziecko będzie odkrywało zabawkę na nowo.

  4. Dobre Zabawki

   24 marca 2020 at 17:41

   Zabawki z drewna są tak trwałe i ponadczasowe, że można je przekazywać z malucha na malucha, a nawet pokolenia na pokolenie. Nawet jak się zniszczą można je z łatwością odnowić np. pokrywając je farbami w intensywnych kolorach. Zdecydowanie warto w nie inwestować!

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych – planszówki i pozostałe gry powracają do łask

  Gry planszowe były bardzo popularne i przeżywały szczyt swojej popularności na samym początku swojego istnienia, w czasach kiedy gry komputerowe...

  Gadżety filmowe coraz bardziej popularne w Polsce!

  Każdy szanujący się fan chciałby mieć prawdziwy rekwizyt z planu filmowego. Czasami można je kupić na aukcji, jednak nie wystarczy...

  Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

  Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie...

  Zamknij