Zajrzyj !

  Dlaczego dzieci powinny układać puzzle?

  Autor dnia 13 lipca 2016

  Nie od dziś wiadomo, że puzzle to doskonała zabawka dla dzieci. Jedna z tych, która uczy bawiąc, rozwija wiele sprawności dziecka, kształtuje jego cierpliwość i wspiera koncentrację. Ale jest coś jeszcze. Puzzle to układanka dla dzieci w każdym wieku ? na rynku przecież dostępnych jest wiele rozwiązań o zróżnicowanym stopniu trudności. Dlaczego warto układać puzzle? Sprawdźmy.

  2137872208_6cf07cccf2_z

  Puzzle ? co to jest?

  Tak naprawdę znają je wszyscy, każdy na pewno chociaż raz miał z nimi do czynienia, a dla innych są hobby i sposobem na odstresowanie się. Puzzle, bo to o nich mowa to nic innego jak małe elementy, które po złożeniu tworzą jakiś obrazek. ? I tutaj warto dodać, że puzzle to tak naprawdę nieograniczone możliwości. Po pierwsze mamy wybór w zakresie trudności ? dzieci wybierają obrazki złożone z mniejszej ilości większych elementów, natomiast dorośli sięgają po skomplikowane układanki ? niekiedy z 1000, 3000 lub więcej kawałków. Na rynku dostępnych jest również wiele motywów ? od obrazków z bajek po zdjęcia krajobrazów czy najsłynniejszych zabytków, obrazów. Ciekawe jest to, że puzzle można dopasować indywidualnie do zainteresowań każdej osoby, a przede wszystkim dziecka. ? mówi doradca ze sklepu z zabawkami MrToy.pl.

  Puzzle ? co ćwiczą?

  Wydawać się może, że z układania obrazka z małych elementów nie ma wielkiego pożytku, poza spędzaniem czasu. ? Nic bardziej mylnego. Puzzle to doskonały sposób, by nauczyć dziecko koncentrowania się, ta zabawka ćwiczy pamięć, skupienie, a także zręczność malucha. Poza tym dziecko przez tego typu układankę może poznawać wiele rzeczy ? chociażby nazwy zwierząt czy kolory. Puzzle dla dzieci powinny znaleźć się w pokoju każdego dziecka. ? dodaje wspomniany doradca z serwisu MrToy.pl.

  Specjaliści podkreślają również, że układanie puzzli kształtuje także umiejętność pracy w grupie ? szczególnie jeśli podczas zabawy nimi dziecku towarzyszą rodzice czy rodzeństwo. ? Nie zapominajmy również o sprawności manualnej, która jest ćwiczona poprzez wyszukiwanie poszczególnych elementów i ich dopasowywanie do siebie.

  Puzzle to zabawka ponadczasowa, którą my się bawiliśmy, a teraz podbija serca naszych dzieci. Warto ich zakup przemyśleć ? tym bardziej że dają one ogromne korzyści, rozwijają i kształtują wiele umiejętności dziecka. To zabawka idealna.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *