Zajrzyj !

  Dlaczego fotografia dziecięca to dobry pomysł ?

  Autor dnia 20 grudnia 2014

  Jest wiele powodów, dla których warto zabrać swoje dziecko na sesję. Fotografia dziecięcia to oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu, wspaniała zabawa oraz niesamowita przygoda, a wykonane zdjęcia będą doskonałą pamiątką na lata. Jaki wybrać motyw sesji? Właściwie nie ma tutaj ograniczeń. Tematyką może być tak naprawdę wszystko. Twoje dziecko ma jakieś hobby? A może wykazuje się jakimś talentem? Warto uwiecznić to na zdjęciach!

  sesja_dziecieca

  Jaki wiek jest najlepszy na sesję fotograficzną?

  Tu nie ma reguły. Jedyna zasada to „nic na siłę”. Jeśli Twoje dziecko nie wyraża aprobaty, poczekaj. A jeśli jest nieśmiałe i ma obawy, spróbujcie! Fotograf specjalizujący się w fotografii dziecięcej będzie umiał przekonać malucha i sprawić, że pozowanie będzie zabawą, a nie żmudną pracą.

  Co pomoże ośmielić dziecko? Tematyka sesji związana z jego zainteresowaniami. Jeśli gra na jakimś instrumencie, uprawia sport czy lubi czytać – zabierz ze sobą odpowiednie akcesoria i je wykorzystaj. Dziecko nabierze odwagi będąc w swoim żywiole, a akcesoria sprawią, że zdjęcia będą niekonwencjonalne.

  Fotografia dziecięca, czyli oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu

  A co, jeśli Twoje dziecko woli spędzać czas przed komputerem? Tym bardziej zabierz je na sesję fotograficzną! Przez kilka godzin będzie mogło oderwać się od wirtualnej rzeczywistości, a być może odkryje w sobie nowego bakcyla. Kto wie? Może w przyszłości stanie się znanym modelem!

  Pamiętaj, że fotografia dziecięca to fotografia przede wszystkim dla dzieci. Powinny się czuć dobrze, a czas spędzony na planie powinny wspominać miło. Dlatego jeśli marzysz, aby Twoja córka została modelką, a Jej wystarczy kilka pamiątkowych zdjęć z jednej sesji, nie naciskaj! Jeśli będzie chciała przeżyć to ponownie – na pewno Ci o tym powie. Chociażby przy oglądaniu efektów.

  Nie wszystkie dzieci mogą świadomie podejmować decyzje na temat uczestnictwa w sesji. Noworodki mają raczej nie wiele do powiedzenia 🙂 Czy zdjęcia są bezpieczne dla takiego maluszka? Jak najbardziej! Noworodki przez pierwsze dni swojego życia wiele czasu przesypiają, więc paradoksalnie łatwiej z nimi współpracować. Dlatego nie zwlekaj i pomyśl o sesji noworodkowej już podczas ciąży. A jeśli chcesz się przekonać, czy dany fotograf sobie poradzi, umów się najpierw na sesję ciążową! Poznacie się i podczas kolejnych zdjęć będzie Wam łatwiej razem współpracować. A sam efekt sesji ciążowej może być naprawdę zdumiewający. Przykładową galerię zdjęć możesz znaleźć na stronie http://www.goodchoice.com.pl/sesja-ciazowa/.

  Z czym kojarzy Ci się fotografia dziecięca?

  Z radością, z kolorami oraz beztroską! Jak osiągnąć takie efekty? Jeśli jest ciepło i pogoda dopisuje, najlepiej wybrać się w plener. Łąki, parki oraz place zabaw są najlepszy otoczeniem dla dziecka. Może by tak urządzić mini piknik? Gdy stworzymy odpowiednią scenografią oraz sytuację, maluch będzie mógł pozować poprzez zabawę i nawet nie zauważy, kiedy minął czas. Nie możemy doprowadzić do nudy! Dzieci nie kłamią, ich miny również. Obiektyw wychwyci każdy pochmurny wyraz twarzy. Sesja dziecięca nie musi i nie powinna trwać długo. Niech dziecko nie kojarzy zdjęć z wysiłkiem i ciężką pracą, ale z zabawą.

  sesja_rodzinna

  Jeśli na dworze jest zimno, pozostaje studio fotograficzne lub, przykładowo, kawiarnia, czy pokój z łóżkiem i bajkową pościelą. Wszystko, gdzie można zaaranżować jakąś sytuację. Pomocne mogą być kolorowe balony, ciasteczka, klocki – to, co najbardziej lubią maluchy!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *