Zajrzyj !

  Dlaczego warto bawić się klockami Lego?

  Autor dnia 14 listopada 2016

  W obie komputerów i smartfonów zdecydowanie warto zapewnić inny rodzaj rozrywki swoim dzieciom. Co powiesz na układanie klocków?

  szyba_star_1

  Czasy, kiedy na przerwach w szkole skakało się w gumę, bawiło w berka czy chowanego zapewne minęły. Obecnie dzieci trudno jest zainteresować cokolwiek innym niż komputer, smartfon, konsola do gier czy komputer. Warto jednak już na wczesnym etapie pokazać dziecku, że istnieją inne rozrywki, równie atrakcyjne, co gry wideo. Te pierwsze zdecydowanie bardziej stymulują rozwój dziecka. Rozwinięte przy okazji zabawy umiejętności z pewnością przydadzą się na kolejnych etapach rozwoju.

  Układaj klocki LEGO z dzieckiem

  Alternatywne rozrywki dla nowoczesnych mediów to zdecydowanie układanie klocków Lego. To nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Może zbudujecie razem ogromny dom, wieżę z klocków albo skontrujecie nowy model samochodu? Dzięki takim zabawom rozbudzić wyobraźnie dziecka. Nauczysz go cierpliwości, kreatywności. Pokażesz, że praca przynosi wymierne efekty. W tym przypadku będzie to satysfakcja. Dziecko będzie mogło pochwalić się skonstruowaną rzeczą, własnym, autorskim pomysłem. Ty natomiast przekonasz się, jakie talenty w nim drzemią. Być może oboje coś odkryjecie?

  Co sądzą specjaliści?

  Na temat dobroczynnego wpływu układania klocków Lego powstało wiele prac. Specjaliści jednoznacznie twierdzą, że jest to niewątpliwie bardzo dobry nawyk, który należy zakorzenić i pielęgnować wśród nawyków dziecka. Okazuje się, że układanie klocków nie tylko rozwija wyobraźnię, kreatywność, ale naturalnie stymuluje rozwój mózgu. Objawia się to na późniejszych etapach edukacji, gdziedziecko znacznie szybciej uczy się np. czytać. Układanie klocków uczy również spostrzegawczości, koncentracji, umiejętności logicznego myślenia.

  Jakie klocki LEGO wybrać dla dziecka?

  Właściwie na rynku istnieje szeroki wybór różnorodnych modeli klocków Lego. Wiele z nich kupisz na http://nasze-zabawki.pl/. Klocki dostosowane są do wieku dziecka. Przygodę z nimi można rozpocząć już nawet od 2ego roku życia! Dla starszych pociech znajdą się różnorodne kolekcje, które sukcesywnie można poszerzać. Być może Twój syn zainteresuje się Lego City, Lego Agents czy Star Wars, a córka chętnie pobawi się z Lego Friends czy Lego Księżniczki Disneya? Poszczególne klocki dostosowane są odpowiednio do wieku dziecka. W ramach każdej z kolekcji znajduje się mnóstwo rodzajów klocków, przeróżnych alternatyw, rozwiązań. Każde pudełko jest inne i oferuje całkiem nowe możliwości. Rozpocznij już dziś podróż z dzieckiem po krainie Lego.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *