Zajrzyj !

  Długa podróż z dzieckiem, co warto zabrać?

  Autor dnia 25 sierpnia 2017

  Okres wakacji to pora rodzinnych podróży. Wiele osób na samą myśl o kilkugodzinnej podróży z niemowlakiem czy przedszkolakiem dostaje gęsiej skórki. Podróż nie musi jednak być stresująca zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jest jednak jeden warunek: trzeba się do niej dobrze przygotować.

  Bagaż podręczny

  Niezależnie od tego czy podróżujemy z niemowlakiem, czy ze starszym dzieckiem powinny przed podróżą przygotować podręczną torbę, którą zabierzemy ze sobą do kokpitu auta. W torbie powinny znaleźć się pieluchy dla niemowlaka, zapasowe ubranka (także dla starszych dzieci) oraz zapas jedzenia i picia. Nigdy nie wiadomo, kiedy rzeczy te będą nam potrzebne, a nie zawsze będziemy mieli możliwość bezpiecznego zatrzymania się na parkingu.

  Co jeszcze warto zabrać?

  Już od dłuższego czasu dzieci można przewozić wyłącznie w fotelikach. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić, czy dziecko z niego nie wyrosło, czy fotelik nie jest uszkodzony. Jeżeli fotelik nie ma specjalnego zabezpieczenia na głowę, warto przed podróżą kupić specjalny podgłówek, który zabezpieczy głowę malucha przed kiwaniem się. W czasie długiej podróży w czasie lata bardzo pomocnym gadżetem okazują się zasłonki na okna. Ochronią one wnętrze auta przed zbytnim nagrzewaniem się szczególnie w trakcie przerwy w podróży. Na pewno przyda nam się także kocyk.

  W czasie podróży dzieci się nudzą

  Z reguły mniej problemów dostarcza nawet długa podróż z niemowlakiem niż ze starszym dzieckiem. W przypadku niemowlaka jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że większą część podróży po prostu spokojnie prześpi. Kilkulatek może nie spać w ogóle, a kiedy będzie zmęczony lub znudzony może zacząć marudzić. Stąd też warto ze sobą zabrać zabawki, które umilą długą podróż. W podróży bardzo przydatne są zabawki z przyssawkami. Warto zabrać ze sobą także płytę z nagranymi bajkami lub książeczki do czytania. Dla starszych dzieci można zabrać także gry planszowe. Wiele obecnie dostępnych gier planszowych dostępnych jest także w wersji podróżnej, czyli są mniejsze, a często także magnetyczne. Nie zapomnijmy zabrać także ukochanej przytulanki lub lalki. Rodzice powinni pamiętać, aby jednocześnie nie wyjmować wszystkich zabranych zabawek.

  Przerwy w podróży

  Często przerwy podczas podróży z dzieckiem są niezbędne. Koniecznie należy taki postój robić co dwie godziny. Może się jednak okazać, że niezbędne będą częstsze przerwy. Najmniej korzystnym miejscem na przerwę w trakcie podróży są parkingi przy stacjach benzynowych. Z dziećmi o wiele lepiej jest zatrzymać się na leśnym parkingu. Na leśnym parkingu dzieci będą mogły nie tylko rozprostować nóżki, ale także pooddychać świeżym powietrzem. Oczywiście postój na leśnym parkingu nie zawsze jest możliwy. Wtedy zatrzymajmy się na stacji benzynowej, na której jest bezpieczny parking z małym placem zabaw dla dzieci.

  Długa podróż samochodem z dzieckiem to wydarzenie stresujące zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Ale jeśli tylko odpowiednio się do niej przygotujemy, może się okazać wspaniałą przygodą dla dzieci.

  Autor artykułu
  Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *