Zajrzyj !

  Domino ? czyli nowe wersje klasycznej gry dla dzieci

  Autor dnia 19 listopada 2016

  Układanie kostek domina to znana i lubiana rozrywka zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Pierwsze wersje popularnej gry powstały w odległej Azji w czasach starożytnych. Przez wieki gra stopniowo ewoluowała i docierała do najróżniejszych zakątków Świata. Obecnie domino doczekało się wielu modyfikacji dostosowanych specjalnie do potrzeb najmłodszych graczy.

  Wspaniała gra oraz kreatywna zabawa

  Klasyczne domino, czyli kosteczki z nadrukowanymi kropeczkami symbolizującymi liczby od 0 do 6 można wykorzystać na wiele sposobów. Najpopularniejszym wariantem pozostaję oczywiście tradycyjna gra, podczas której dzieci układają i dopasowują kostki zgodnie z obowiązującymi regułami. Kostki domina pełnią również rolę klocuszków do swobodnego układania niesamowitych budowli rodem z popularnej imprezy Domino Day. O tym, który wariant zabawy zostanie przyjęty zadecyduje już mały szkrab! Niezależnie od wyboru, kostki domina oferują długie godziny twórczej zabawy.

  drewniane-domni-dla-dzieci-goki

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/drewniane-domino-dla-dzieci-z-kolowrotkiem-247-czesci-goki

  Domino współczesne edycje

  Jak już wspomnieliśmy na wstępie obecne klasyczne domino wydawane jest w najróżniejszych wersjach, w których kropeczki zastąpiono kolorowymi i pełnymi uroku zwierzątkami lub innymi symbolami. Zmiana ta ma na celu zachęcenie do zabawy najmłodszych oraz uproszczenie reguł gry. Podczas zabawy dziecko pozna nowe kolory oraz nauczy się rozróżniać zwierzątka. Niemiecki producent, firma Goki oferuje najróżniejsze modyfikacje domina w postaci logicznych gier z cyferkami dla starszych dzieci, prostych układanek z motywem zwierzątek lub zabawek.

  domino-dla-dzieci-duze-plytki

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/domino-dla-dzieci-duze-plytki-moje-pierwsze-domino-goki

  Kolorowe elementy ? domino dla konstruktorów

  Domino dla konstruktorów to gładkie kosteczki, dostępne w różnych kolorach lub drewniane elementy o niestandardowym kształcie. Tego typu klocuszki służą wyłącznie do układania zakręconych konstrukcji, aby w końcowym etapie zabawy wywołać tzw. efekt domina. Aby zabawa nabrała większego rozmachu, warto trasę domina przecinać przeszkodami np. książkami tworzącymi pagórki i pochylnie. Znana już marka Goki oraz nowy producent Janod w swojej ofercie posiada wyłącznie zestawy przeznaczone do budowania. W zestawach tego typu bardzo często znajdziemy drewniane kulki, pochylnie bramki oraz klocki o specjalnym wyglądzie np. zwierzątek. Różnorodność elementów pod względem kształtu i koloru pozwala na uzyskanie wspaniałych kompozycji. Niewątpliwą zaletą domina jest jego kompatybilność. Niezależnie od producenta zakupiony zestaw możemy połączyć z elementami innej marki. Wymieszanie małych i dużych kostek oferuje jeszcze większe możliwości budowania.

  domino-dla-dzieci-czarne-kosci

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/domino-dla-dzieci-28-elementow-czarne-kosci-gollnestkiesel

  Czy w dobie komputerów i nowoczesnych zabawek domino zaciekawi dziecko?

  Jak najbardziej, domino stanowi interesującą alternatywę w stosunku do nowych, ?nafaszerowanych? elektronikom zabawek. Podczas układania kostek domina podobnie jak w przypadku klocków dziecko rozwija zdolności manualne oraz przestrzenną wyobraźnię. Każda zbudowana konstrukcja zarówno ta duża jak i mała daje poczucie ogromnej satysfakcji. Z kolei układanie kostek w formie gry ćwiczy umysł oraz łączy edukację z zabawą.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *