Zajrzyj !

  Domino drewniane z obrazkami – proste

  Autor dnia 23 października 2012

  Domino to jedna z najbardziej popularnych gier, którą zna większość z nas. To sposób na doskonałą zabawę, która jednocześnie może mieć istotny wymiar edukacyjny.

  Drewniane domino z obrazkami to zwykłe, a zarazem niezwykłe kostki. Obrazki, które w tym przypadku są cechą charakterystyczną, układają się w logiczną całość i tym samym stanowią doskonałą podstawę do gry.

  A jakie są korzyści z gry w domino?

  Domino od lat stanowi praktyczną formę edukacji poprzez rozrywkę. Być może większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że gra w domino wiąże się z wieloma korzyściami dla rozwoju dziecka. Przede wszystkim opiera się ona na prostych zasadach, które jednak wymagają od uczestników strategicznego i logicznego myślenia. Domino to dowód na to, że najprostsze rozwiązania mogą być najlepsze. Jednocześnie wymaga niekiedy sporego wysiłku umysłowego, ucząc tym samym spostrzegawczości i ćwicząc pamięć dzieci. Jest to również doskonałe ćwiczenie arytmetyczne. Ogromną zaletą jest i fakt, że właściwie każde dziecko może nauczyć się zasad gry zaledwie w kilkanaście minut. Wszystkie można bowiem opanować w trakcie kilku partii. Zasady, takie jak długość rozgrywek, można też ustalać samodzielnie i dostosowywać do własnych potrzeb.

  Domino to doskonałe preludium do znacznie bardziej skomplikowanych gier strategicznych, a także logicznego myślenia w codziennym życiu. Gra w domino to dla naszego dziecka niezawodna lekcja cierpliwości i skupienia. Dziecko będzie się uczyć podejmowania słusznych decyzji w oparciu o obserwację sytuacji oraz swoje doświadczenia wynikające z wcześniej rozegranych partii.

  Zalet tego domina można znaleźć jednak znacznie więcej. Na uznanie zasługują również jego liczne walory fizyczne. Grę można zabrać ze sobą wszędzie, a poszczególne kostki, wykonane z dobrego jakościowo drewna, niełatwo zniszczyć. Z powodzeniem zatem można grać w domino na zewnątrz, np. podczas letnich pikników czy spacerów. Co równie ważne, jest to produkt całkowicie bezpieczny, bo wykonany z naturalnego drewna wysokiej jakości.

  Niewątpliwie domino doceniane jest od lat również ze względu na swoje walory rozrywkowe. To świetna okazja do spotkania z rówieśnikami, idealna gra towarzyska zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dzieci bardzo szybko pojmują nieskomplikowane zasady i czerpią radość z beztroskiej, choć bardzo ciekawej gry. Element współzawodnictwa może mieć jednocześnie wymiar wychowawczy. To świetna okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników, bądź też rodziców. Drewniane domino z obrazkami może z powodzeniem konkurować z nowoczesnymi zabawkami czy grami komputerowymi.

  Domino drewniane z obrazkami przeznaczone jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. W zestawie jest dwadzieścia osiem kamieni zaopatrzonych w ciekawe wizualnie akcenty.

  Grę nabędziesz tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Domino-drewniane-z-obrazkami-proste/200

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *