Zajrzyj !

  Drewniane układanki stymulują rozwój dziecka

  Autor dnia 21 lipca 2013

  Jeżeli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, wybierz zabawki edukacyjne. W tej roli doskonale sprawdzają się drewniane układanki, które … z pewnością znasz ze swojego dzieciństwa. Są przy tym niedrogie i bez wątpienia nie obciążą Twojego domowego budżetu.

  Poniżej prezentujemy kilka propozycji, które zainteresują Twoją pociechę, a jednocześnie pozwolą na nabywanie nowych umiejętności i doskonalenie już tych zdobytych.

  • Układanka drewniana – Słoń

  http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-slon/680

  Jest to układanka składająca się z 24 elementów. Dzięki temu Twoja pociecha ma szansę ułożyć aż 6 różnych obrazów – zwierzątek. Choć w roli głównej występuje przytulny słonik, na malucha czekają jeszcze: małpa, kangur, lew, zebra, miś.

  Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia. Składa się z dużych elementów, dlatego nie ma ryzyka zadławienia połkniętym klockiem.

  • Układanka drewniana – Konik

  http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-konik/678

  Jest to układanka, która składa się z 24 klocków. Na każdym z nich narysowany jest fragment zwierzątka. Dzięki temu maluch może ułożyć aż 6 różnych obrazków składających się z 4 elementów. Wśród rysunków jest nie tylko „tytułowy” konik, ale również krowa, kaczka, owieczka, piesek, kotek. Są to więc zwierzęta, z którymi pociecha może spotkać się na wsi.

  Układanka, z uwagi na zawartość dużych klocków oraz niewysoki poziom trudności, może być przeznaczona dla dzieci już od 10. miesiąca życia.

  • Układanka drewniana – Żółw

  http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-zolw/679

  Jest to układanka, która stanowi trzecią część całej serii. Również składa się z 24 elementów, które pozwalają ułożyć aż 6 obrazków. Tym razem są to: żółw, krab, rekin, ośmiornica, rybki. Znacząco różnią się kolorystyką, dlatego ich ułożenie wcale nie jest takie skomplikowane.

  Układanka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia i spełnia wszystkie niezbędne atesty.

  Dlaczego warto zainwestować w choćby jedną z powyższych układanek? Tego rodzaju zabawa pobudza wyobraźnię, a zarazem ćwiczy spostrzegawczość. Trenowane są również zdolności manualne, ponieważ maluch musi przyłożyć do siebie poszczególne elementy układanki. Ponadto taka układanka pozwala na poznawanie nowych zwierzątek.  A wszystko to jest ciekawą formą zabawy dla każdego dziecka.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *