Zajrzyj !

  Dzieci w Pruszkowie ? jak zorganizować im wolny czas?

  Autor dnia 18 września 2014

  Miasto Pruszków, położone pod Warszawą jest idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi. Głównie dzięki dużej ilości zieleni, obecności pięknego parku Mazowsze oraz zabytkowego parku Potulickich i mnogości przeróżnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W Pruszkowie nie ma wiecznego pośpiechu, który cechuje niedaleką Warszawę, a życie w tym mieście płynie o wiele spokojniej.

  Wielu rodziców zastanawia się nad rozrywkami, które miasto może zapewnić dzieciom. Dzięki ciągle rozwijającej się infrastrukturze miejskiej, liczba zajęć dla dzieci, które miasto może zaoferować, nieustannie się powiększa. Niesłabnącym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców cieszy się Miejski Ośrodek Kultury, który w swojej ofercie posiada zajęcia plastyczne, naukę gry na różnych instrumentach oraz odbywa się tam wiele wydarzeń kulturalnych. W tym miejscu zarówno dorośli jak i dzieci znajdą dla siebie coś interesującego.

  141053083530108400

  Niewątpliwą perełką w miejskiej aglomeracji jest słynny park Mazowsze, z jeziorem, popularnie zwanym Gliniankami. Niestety, kąpiele w jeziorze są surowo wzbronione ze względu na niebezpieczeństwo utonięcia, ponieważ w dnie Glinianek znajdują się nawet kilkumetrowe dziury. Jezioro jest niewątpliwą atrakcją dla wielbicieli wędkarstwa. Po remoncie parku powstały specjalne pomosty dla wędkarzy, a same Glinianki są regularnie zarybiane, dzięki czemu istnieje duża szansa na udany połów. W parku jest wiele alejek, ułatwiających spacery, nowoczesny plac zabaw oraz linarium. Są też specjalnie wyznaczone miejsca w których można rozpalić ognisko, oraz boisko na którym można grać w piłkę.

  W Pruszkowie można również znaleźć wiele sal zabaw dla dzieci, wyposażonych w baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie oraz skomplikowane konstrukcje służące do wspinaczki. W niektórych salach zabaw można zostawić dziecko pod opieką specjalnie wykwalifikowanej kadry i w spokoju zrobić zakupy, mając pewność, że dziecko dobrze się bawi i jest bezpieczne.

  W Pruszkowie jest też wiele obiektów sportowych, takich jak stadion piłkarski ?Znicz?, na którym odbywają się mecze reprezentacji Pruszkowa czy tor kolarski, zaprojektowany przez Wojciecha Zabłockiego. Tor słynie z tego, że dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w konstrukcji jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na terenie toru kolarskiego często odbywają się różne wydarzenia kulturalne.

  W Pruszkowie można zapisać dzieci na różne zajęcia dodatkowe, które odbywają się w godzinach popołudniowych. W tym zakresie miasto nie odbiega różnorodnością oferty od stolicy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło ?zajęcia dla dzieci Pruszków?, z łatwością można znaleźć zajęcia pozaszkolne/ poza przedszkolne o różnej tematyce. Od Zumby dla dzieci i innych zajęć ruchowych (taniec towarzyski, balet) do zajęć kulturalnych takich jak np. nauka gry na pianinie.

  Podsumowując, miasto Pruszków pomimo swoich niewielkich rozmiarów, dba o to by ciągle się rozwijać, przyciągając do siebie głównie rodziny z dziećmi. W Pruszkowie znajdziemy dla dziecka żłobek, szkołę i przedszkole, w związku z czym odwiedzanie stolicy nie będzie już koniecznością.

  Więcej o aktywnym czasie spędzonym z dziećmi w Pruszkowie na stronie www.cowmiescie.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *