Zajrzyj !

  Edukacja seksualna dziecka

  Autor dnia 17 stycznia 2014

  Rodzice są bardzo dumni, kiedy ich pociecha zaczyna dorastać, robi się ciekawa świata, chce wszystkiego spróbować. Wiąże się to z rozwojem umiejętności co wprawia rodziców w dumę. Jednak pociąga to za sobą niewygodne pytania, które dotyczą intymności oraz sfery seksualnej. Niejednokrotnie dla rodziców jest to dość ciężki, a nawet krępujący temat  i nie potrafią porozmawiać ze swoim dzieckiem otwarcie. A więc co robić jak dziecko zadaje krępujące pytanie ?Mamo! Tato! Skąd się wziąłem na świecie??

   Edukacja seksualna dzieci

  Sklep jest skierowany do rodziców, którzy nie do końca wiedzą jak poradzić sobie z tematem seksualności ich dziecka. Pomoce do edukacji seksualnej znajdujące się w sklepie pozwolą rodzicom przekazywać wiedzę na ten temat bez zażenowania, jednocześnie zaspokajając ciekawość dziecka. Chodzi w końcu o to, aby informacje przekazywane pociechom były jak najbardziej rzetelne, aby wszystkie pytania jakie zadaje dziecko były skrupulatnie zaspokojone. W sklepie znajduje się mnóstwo zabawek, puzzli, książek i pomocy edukacyjnych, które są świetnym dodatkiem do prowadzenia z dziećmi rozmów o tematyce seksualnej. Przede wszystkim wielu rodziców sądzi, że rozmowy z dzieckiem o seksie nie mogą mieć miejsca ponieważ są wulgarne i można zgorszyć dziecko ? nic bardziej mylnego. Dzięki pomocom edukacyjnym znajdującym się w sklepie niewierzewbociana.pl można w bardzo przystępny sposób przedstawić dziecku temat jego seksualności i żadna ze stron nie będzie z tego powodu zgorszona. We wszystkim chodzi o to, aby rodzice postrzegali rozwijającą się seksualność swojego dziecka jako zupełnie naturalną sprawę, nieodłączną podczas procesu dojrzewania.

  Sklep niewierzewbociana.pl wspomaga rodziców w tych ciężkich rozmowach z dziećmi. Bardzo dobrym wyjściem jest zaczerpnięcie pomocy z książek takich jak ? ?Bocian czy kapusta? Jak rozmawiać z dziećmi o seksie? czy też ?Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?? oraz wiele innych pozycji które dotykają różnych kwestii, jakie znacząco wpływają na psychikę dziecka np. pojawienia się nowego dziecka w rodzinie, dotyczące przemocy domowej czy też molestowania. U dzieci pojawia się wiele pytań, ważne jest aby uzyskało ono odpowiedzi na pytania związane z tematem seksualności ponieważ to ukształtuje jego psychikę.

  Bocian czy kapusta

  http://niewierzewbociana.pl

  Rodzice powinni mieć świadomość, że w rozmowie z dzieckiem najważniejsza jest szczerość, używanie odpowiednich zwrotów oraz przede wszystkim, przekazywanie wiedzy która jest adekwatna do wieku dziecka. Istotne jest aby zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się swobodnie. Dziecko bardzo łatwo odczuje spięcie po stronie rodziców i samo zacznie się krępować. Książki mogą być zastąpione lalkami anatomicznymi, są świetnym sposobem na pokazanie dziecku różnić pomiędzy chłopczykami, a dziewczynkami. Do tego dzieci odgrywają role rodzicielskie, co wspomaga ich rozwój.

  Lalka anatomiczna

    http://niewierzewbociana.pl

  Nie warto czekać do rozpoczęcia się okresu dojrzewania u dziecka, ponieważ wtedy jest już zdecydowanie za późno, a dziecko nie przyzwyczajone do poruszania tego rodzaju tematów będzie czuło się bardzo skrępowane. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że takie tematy należy zacząć poruszać odpowiednio wcześnie, właściwie od najmłodszych lat. Jeżeli dziecko samo nie zadaje pytań trzeba taką rozmowę prowokować np. kupując odpowiednie pomoce edukacyjne dzięki którym swobodniej rozpocznie się rozmowę, widząc kobietę w ciąży itp.

  Przeglądając sklep internetowy niewierzewbociana.pl rodzice mogą znaleźć mnóstwo pomocy niezbędnych do edukacji seksualnej swojego dziecka. Bez wątpienia znacznie to ułatwi sprawę rozpoczęcia rozmowy, swobodnego przebrnięcia przez temat, dzięki czemu dziecko nie będzie czuło skrępowania. Nie można pozostawić dziecka z tym tematem samego, ponieważ wtedy będzie uciekało do różnych innych źródeł, które bardzo często nie kompetentne (internet).

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *