Zajrzyj !

  Ferie zimowe ? trzy pomysły na niezapomniany czas dla swojego dziecka!

  Autor dnia 8 lutego 2018

  Przerwa międzysemestralna wielu dzieciom kojarzy się z dobrą zabawą i czasem na relaks. Co to jednak oznacza? Jakie atrakcje powinni zorganizować dzieciom rodzice, by ich pociechy faktycznie odpoczęły, wróciły do szkoły z uśmiechem na twarzy i przy okazji czegoś się nauczyły? Mamy dla Was trzy propozycje.

   

  Wyjazd w góry, a może na mazury?

  Wielu osobom ferie zimowe z pewnością kojarzą się z górami. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu sezon zimowy sprzyja jeżdżeniu na desce czy nartach. Wiele osób wyjeżdża w góry także po to by się po wspinać, czy po prostu ? pooddychać górskim powietrzem. Dużo mniej popularnym zimą miejscem są Mazury. Jezioro, które nie może narzekać na brak turystów latem, zaczęło kusić także zimną. Wszystko za sprawą zamarzniętego jeziora, które idealnie nadaje się do uprawiania łyżwiarstwa, windserfingu czy kitesurfingu. Kuszą także ceny, które poza sezonem letnim nie wywołują bólu głowy. Noc w hotelu potrafi kosztować zaledwie 30-40zł, czego z pewnością nie można oczekiwać w przypadku noclegu w górach.

  Ferie w mieście ? dla aktywnych

  Okres ferii to także doskonały moment na skorzystanie z licznych obiektów sportowych, znajdujących się w mieście. Szczególną popularnością cieszą się lodowiska, baseny i aquaparki. Często wybierane są także ścianki wspinaczkowe, lasertagi czy pokoje zagadek. Wybierając takie atrakcje, warto zrobić krótkie rozeznanie, gdyż wiele obiektów w czasie ferii oferuje niższe ceny, a te należące do miasta, nie raz są całkowicie darmowe. Niestety w tym wypadku, często na znaczeniu ma kolejność zapisów. Chętnych jest wielu, a pula miejsc jest ograniczona. Warto przy tym pamiętać, że są zajęcia godzinne bądź kilku godzinne, lecz nie całodniowe.

  Półkolonie i warsztaty dla dzieci

  Oczywiście poza zajęciami typowo sportowymi, w czasie ferii wiele instytucji organizuje tematyczne warsztaty dla dzieci. Część z nich skupia się na konkretnych umiejętnościach dziecka, inne wspomagają jego ogólny rozwój. Zajęcia z wokalu czy gry na instrumencie ? nie ma problemu. Zajęcia z gotowania ? jak najbardziej, ale z parą ciuchów na zmianę dla dziecka, gdyż bez eksperymentowania w kuchni się nie obędzie. To z kolei, zazwyczaj kończy się plamami na spodniach bądź sukience. Coś bardziej wymyślnego? Może zajęcia z klockami LEGO? Dziecko poprzez zabawę przyswoi podstawy budowy maszyn, poszerzy swoje zdolności konstrukcyjne. Przy okazji dowie się czegoś ciekawego ? np. o historii i powodach budowania zamków przez władców polski. Nadal za mało? To może zajęcia z rysunku, malarstwa bądź rzeźby ? którą następnie dziecko wręczy rodzicowi, jako podziękowanie za szansę spędzenia czasu w tak niezwykły sposób?

  Jak widać, możliwości jest bardzo wiele. Wszystko rozbija się o to, czy zamierzamy spędzić czas w mieście, czy poza nim. Wybór każdej z tych możliwości, warunkuje wachlarz atrakcji, jakimi dysponujemy. Warto zatem wybierać według własnych możliwości finansowych i zainteresowań dziecka.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *