Zajrzyj !

  Ginekologia estetyczna u matek – za i przeciw

  Autor dnia 16 lipca 2014

  Wiele kobiet ciężarnych, z obawy przed poważnymi zmianami narządów rodnych, decyduje się na cesarskie cięcie. Są przekonane, że poród siłami natury może spowodować znaczne rozciągnięcie pochwy, co może negatywnie wpłynąć na ich doznaniach w życiu intymnym. Jednak zamiast poddawać się cesarskiemu cięciu – traktowanemu jak każda inna operacja chirurgiczna, warto pomyśleć o innowacyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Nowoczesne kuracje przywracają prawidłowy wygląd i stan układu płciowego. To świetna wiadomość dla młodych matek, którym zależy na komforcie po porodzie.

  Stan dróg rodnych i krocza – kompleks wielu młodych matek

  Stan oraz wygląd dróg rodnych i krocza kobiet po porodzie cały czas pozostaje tematem tabu. O ile chętnie mówi się o problemie rozstępów, trudnościach w powrocie do sylwetki sprzed ciąży czy wiotkości skóry na brzuchu, nie wspomina się nic o stanie narządów płciowych – tak, jakby problemu nie było. Tymczasem problem jest, i to ogromny. Kobiety, które zdecydowały się na poród naturalny – siłami natury – bardzo często borykają się z tzw. zespołem rozluźnienia pochwy. Nierzadko też pojawia się problem nietrzymania moczu oraz wiele innych krępujących dolegliwości, o których nikt nie wspomina.

  zdrowa-kobieta

  Nowoczesne zabiegi przywrócą kobiecość

  Żadna kobieta nie jest skazana na dyskomfort podczas życia intymnego, spowodowany m.in. zbyt luźną pochwą. Wystarczy skorzystać z innowacyjnych zabiegów, które oferują gabinety medycyny estetyczne.

  • Zabieg laserowy MonaLisa Touch?

  Jednym z najbardziej nowoczesnych zabiegów stosowanych w zakresie ginekologii estetycznej jest zabieg laserowy. Wykorzystujący nowoczesne urządzenie pozwala na odzyskanie elastyczności pochwy, przywrócenie odpowiednich rozmiarów (poprzez jej zwężenie) oraz nadanie odpowiedniego poziomu nawilżenia (eliminując problem suchości pochwy). Wszystko to jest możliwe dzięki energii lasera, która stymuluje syntezę kolagenu – włókien, które odpowiadają za elastyczność tkanek. Ponadto włókna kolagenowe, pod wpływem wysokiej temperatury, ulegają kurczeniu. W ten sposób osiąga się efekt ciaśniejszej i bardziej elastycznej pochwy.

  • Labioplastyka

  Jest to zabieg, który polega na zmniejszeniu warg  sromowych. Kobiety decydują się na niego głównie z powodów estetycznych – krępują się po prostu ich wielkości. W wielu przypadkach zbyt duży ich rozmiar może przeszkadzać podczas seksu, a także uprawiania niektórych dyscyplin sportowych.

  • Hymenotomia

  Jest to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, którego istotą jest nacięcie zbyt grubej błony dziewiczej. Zabieg ten wykonywany jest przede wszystkim ze względów medycznych. Tylko w ten sposób kobiety mogą odbyć pełną inicjację seksualną.

  • Hymenoplastyka

  Jest to właściwie odwrotność hymenotomii, ponieważ polega na rekonstrukcji błony dziewiczej. Polega na zszyciu fałd pozostałych po błonie. Zabieg nie ma właściwie żadnego medycznego wskazania. Pacjentki decydują się na jego wykonanie głównie z powodu chęci przywrócenia ?czystości?.

  • Clitoplastyka

  Jest to zabieg, który polega na obnażeniu górnej części łechtaczki, która w naturalny sposób jest zakryta (całkowicie lub częściowo). Celem zabiegu jest poprawa jakości życia intymnego poprzez zwiększenie doznań seksualnych.

  Ginekologia estetyczna – tak czy nie?

  Ginekologia estetyczna, choć jest tematem tabu, budzi wiele kontrowersji. Przeciwniczki podkreślają, że nie można ingerować w naturę. Natomiast zwolenniczki są zdania, iż dzięki innowacyjnym technikom można poprawić jakość i komfort życia seksualnego. Tak naprawdę jest to wyłącznie kwestia indywidualna i przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby oraz oczekiwania.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *