Zajrzyj !

  Gra edukacyjna – Duża Poczta

  Autor dnia 25 października 2012

  Jest to jedna z najpopularniejszych gier edukacyjnych, gdyż ma charakter uniwersalny, pozwalając na wyćwiczenie u dzieci szeregu przydatnych w życiu umiejętności.

  Podstawową jest oczywiście nauka tego, jak odbywają się różne sprawy związane z pocztą. Dzieci mogą się dzięki tej grze uczyć właściwego adresowania wysyłanych listów, pocztówek czy nawet paczek. Do wypełnienia są również rozmaite druki pocztowe.

  Zabawa jest jeszcze ciekawsza, ponieważ gracze mogą wcielać się nie tylko w role petentów, ale i listonoszy oraz pracowników obsługujących pocztowe okienka. To zaś pozwala na sprawdzenie się w różnych interakcjach społecznych. Kolejna korzyść to zachęta do ćwiczenia rachunków, ponieważ jak wiadomo za każdą usługę czy zakup na poczcie przyjdzie nam coś zapłacić.

  „Duża poczta” to rzeczywiście spory zestaw, gdyż w jego skład wchodzi ponad 300 elementów. Są wśród nich banknoty i monety o różnych nominałach, koperty, blankiety, znaczki oraz oczywiście urzędnicza pieczątka. Ponadto, aby dzieci poczuły się jak w prawdziwym urzędzie, w pudełku z grą znajdą jeszcze składane okienko służące do obsługi klientów.

  Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 lat.

  Grę dostaniesz tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-edukacyjna-Duza-poczta/868

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *