Zajrzyj !

    Gra Kasa edukacyjna

    Autor dnia 25 października 2012

    Pediatrzy i pedagodzy radzą zaczynać naukę zarządzania pieniędzmi u dzieci już wtedy, gdy te chodząc z nami na zakupy domagają się, żeby coś im kupić. Na tym etapie należy rozpocząć tłumaczenie i wyjaśnianie najprostszych operacji finansowych. A ponieważ do maluchów najbardziej przemawia edukacja poprzez zabawę, pomocne mogą być w tym celu różne gry i zabawy, które mają nauczyć ich robienia domowego budżetu i operowania różnymi kwotami. Jedną z takich gier jest produkt firmy Aleksander: Kasa Edukacyjna.

    Gra ma charakter zabawy planszowej dla dzieci w wieku od 7 lat. W zabawie tej mogą brać udział dwie, maksymalnie do czterech osób, i najlepiej, jeśli na przykład będą to rodzice wespół z maluchami, by wspólnie wymieniać się rolami. A role są w zasadzie dwie, to znaczy sprzedający i kupujący. Po zakończeniu jednej tury można zamienić się rolami i jeśli dziecko było wcześniej kupującym, w kolejnej turze najlepiej, jeśli będzie sprzedawcą.

    Jak grać? Na początku rozkłada się planszę, która jest niezwykle kolorowa i podzielona na pola. W każdym polu znajduje się produkt, za który należy zapłacić, a także wydać resztę, w zależności od przyjętej roli. Do dyspozycji graczy są również pieniądze w formie banknotów i monet. Plusem gry jest to, że owe banknoty są dokładnym odwzorowaniem prawdziwych pieniędzy, dzięki czemu dziecko grając ma wrażenie, że w rzeczywistości dokonuje konkretnych transakcji. Jest to 25 sztuk banknotów (po 10, 20, 50, 100 i 200 zł) oraz po 4 sztuki monet (1 gr, 2 gr , 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr oraz 1 zł, 2 zł i 5 zł). Dodatkowo dostępnych jest 30 żetonów oraz 4 pionki i kostka. Wszystkie pieniądze przechowuje się w kasie, czyli specjalnym pojemniku, gdzie można je rozdzielić pod względem kwoty.

    Reguły są proste. Po wylosowaniu konkretnej liczby oczek kostką i trafieniu na określony produkt, kupujący płaci ze swojego portfela, który ustala się na początku gry, konkretną sumę podaną na planszy, a sprzedający musi wydać tak resztę, żeby zapłacona kwota zgadzała się z warunkami transakcji. Tego typu zabawa jest bardzo praktyczna i stanowi świetny sposób na wyćwiczenie u dzieci umiejętności radzenia sobie z obliczeniami właściwych kwot niezbędnych do zakupienia produktu i uzyskania zeń reszty.

    Grę nabędziesz tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-edukacyjna-Kasa-edukacyjna/867

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *