Zajrzyj !

  Gra Opowiem Ci mamo

  Autor dnia 25 października 2012

  Jeśli nasz maluch skończył już 3 lata, ma za sobą pierwsze kroki w liczeniu, rozróżnianiu i klasyfikowaniu przedmiotów. Ale żeby te umiejętności jeszcze bardziej mógł rozwinąć, warto w tym celu kupić ciekawą grę, w którą wspólnie z nim będziemy mogli się bawić, by weryfikować, jakie postępy w tym kierunku czyni. Gra, o której mowa to oczywiście „Opowiem Ci mamo”.

  Idea tej zabawy jest prosta. Do dyspozycji dostajemy 40 kart w formie obrazków, niezwykle kolorowych i różnorodnych. Gra ma charakter układanki, obrazki bowiem są powiązane w ten sposób, że można z nich ułożyć 10 różnych historyjek. Po rozłożeniu kart dziecko musi najpierw znaleźć cztery, które są ze sobą powiązane. Dla początkujących maluchów wprowadzono udogodnienie, które polega na tym, że w rogu każdej karty jest symbol (na przykład koło) i dzięki niemu dziecko może szybciej dopasować elementy do siebie. Obrazki są tak skonstruowane, że przedstawiają część historii, czyli na przykład jedna karta zawiera chłopca jadącego na rowerze, a druga, gdy spada on z pojazdu. Kolejnym etapem układanki jest więc ułożenie kart w takiej kolejności, żeby zawierały one ciąg przyczynowo-skutkowy, czyli jednym słowem, żeby taka historyjka miała sens. No i końcowy etap to oczywiście opowiedzenie jak najbardziej szczegółowo przez dziecko tego, co widzi na obrazkach.

  Gra jest prosta, a zarazem niezwykle edukacyjna. W pierwszej kolejności uczy dziecko klasyfikowania i porządkowania przedmiotów oraz poszczególnych elementów, rozróżniania ich między sobą i szukania między nimi elementów wspólnych. Maluch dzięki temu uczy się również logicznie myśleć oraz wyciągać wnioski. Ale przede wszystkim nakłaniając go do opowiadania tego, co widzi, nie tylko powodujemy, że rozwija się jego wyobraźnia, lecz także słownictwo. Dziecko uczy się jak poprawnie wypowiadać zdania, począwszy od zdań prostych, po złożone. Staje się także bardziej kreatywne i pomysłowe. Gra została opracowana przez pedagoga i terapeutę Izabelę Stankiewicz, dzięki czemu możemy być pewni, że jej elementy są dopasowane w taki sposób, aby dziecko nauczyć jak najwięcej.

  Na rynku dostępna jest gra „Opowiem Ci mamo” i „Opowiem Ci mamo 2”.

  Grę nabędziesz tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-edukacyjna-Opowiem-Ci-mamo/835

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *