Zajrzyj !

  Gry i zabawy dla najmłodszych dzieci

  Autor dnia 13 lipca 2015

  Dziecko w wieku 3 lat zaczyna być coraz bardziej ciekawe otaczającego świata. Z racji tego, że potrafi mówić, głośno wyraża swoje myśli i potrafi wprowadzić w osłupienie, zadając mnóstwo pytań. W tym okresie maluch potrzebuje kontaktu z innymi dziećmi, ponieważ staje się towarzyski i zabawy z rodzicami do końca go nie zadowalają. Jest kilka sposobów na to, aby umilić mu czas. Jak zająć aktywne dziecko, aby czerpało z zabawy najwięcej przyjemności? Zapewni to szereg sprawdzonych zabaw, które z pewnością zadowoli każdego malucha.

  art-423530_640

  Zabawa z farbami

  Aby zachęcić dziecko do twórczego myślenia poprzez zabawę, idealnym rozwiązaniem będą stare, dobre farbki. Przygotuj kartkę papieru, pędzelek oraz zestaw malowideł i popatrz, jak maluch tworzy wymyślne kształty, które podpowiada mu coraz bardziej wybujała wyobraźnia. Zachęcaj go do działania i opowiadania o tym, co robi, chwaląc przy okazji, aby mógł nabrać pewności siebie i czerpać przyjemność z bawienia się. W tym sposobie spędzania czasu nie chodzi o to, żeby pociecha tworzyła zrozumiałe dzieła odzwierciedlające rzeczywistość. Ta zabawa ma sprawić, że poćwiczy chwytność dłoni, a także popracuje nad koordynacją ruchowo-wzrokową. Tego typu zabawy dla dzieci są sprawdzone, więc można mieć pewność, że malowanie farbami będzie odpowiednie.

  Zabawy ruchowe dla dzieci

  Niewątpliwą zaletą tej formy rekreacji jest to, że można wykorzystać do tego wiele przestrzeni takich jak park, podwórko, plaża czy też plac zabaw. Dziecko w tym wieku potrzebuje dużo ruchu i chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, więc warto zadbać o to zwłaszcza wtedy, gdy sprzyja temu pogoda. Co więcej, taka zabawa zbliża dzieci, które mogą bawić się wspólnie, więc uczy je to współpracy oraz zorganizowania. Frajda na świeżym powietrzu przyczynia się do prawidłowego rozwoju, a także dobrego samopoczucia u dziecka. Daje też możliwość wyczerpania baterii u „wulkanów energii”, dla których zabawy ruchowe to najlepsza igraszka pod słońcem.

  Gry i zabawy przygotowane specjalnie dla Twojego dziecka

  Aby umilić dziecku spędzanie czasu, można wykorzystać propozycje dostępne w sklepach. Najciekawsze gry edukacyjne dla dzieci, a także wiele innych znajdziesz, odwiedzając http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/smyk. Nie dość, że istnieje sposobność, aby nabyć dla pociechy bezpieczne zabawki gwarantujące świetną zabawę, to na dodatek można przy tym zakupie zaoszczędzić pieniądze. Warto zwracać uwagę na pojawiające się kody rabatowe oraz promocje. Mogą one sprawić, że dziecko będzie miało frajdę z otrzymanej gry, a każdy rodzic będzie mógł się cieszyć, że ma możliwość ją sprezentować maluchowi, nie wydając przy tym zbyt dużo.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *