Zajrzyj !

  Ile zapłacić opiekunce dla dziecka?

  Autor dnia 21 marca 2016

  Kończy się urlop macierzyński i poszukujesz niani dla malucha? A może po prostu od czasu do czasu potrzebujesz opieki dla dziecka, gdy Ty wychodzisz ze znajomymi? W każdym razie szukasz niani. Ile jej zapłacisz? To zależy od kilku czynników.

  Junge Frau denkt an Kinderwagen

  Na stałe czy dorywczo?

  Niania jest często rozwiązaniem koniecznym ? niezależnie od tego czy tego chcemy, czy nie. Czasem chodzi o zajęcie się dzieckiem na co dzień (kiedy chodzimy do pracy), a czasem tylko od czasu do czasu (kiedy wychodzimy ze znajomymi lub po prostu chcemy spędzać czas poza domem). Nie ma problemu, jeśli możemy zostawić dziecko pod opieką rodziców, dobrych znajomych lub kogoś z polecenia. Kłopot ze znalezieniem niani pojawia się dopiero, gdy nie mamy takich osób.

  Wynagrodzenie, jakie powinniśmy zaoferować niani, jest zależne od tego, jak widzimy współpracę. Inna kwota będzie interesować opiekunkę, która będzie z dzieckiem przebywać każdego dnia, a zupełnie inna nianię, która będzie wpadać dwa-trzy razy w tygodniu. Jeśli szukamy kogoś na stałe, to pamiętajmy o tym, że takiej osobie należą się przywileje takie jak każdemu innemu pracownikowi: stała pensja, dodatki za nadgodziny, urlop.

  Lokalizacja i obowiązki

  Stawki godzinowe bardzo się wahają: od 5 do nawet i powyżej 20 zł. Wysokość wynagrodzenia jest po części zależna od tego, gdzie żyjemy ? im większe miasto, tym większe zarobki, bo? większe wydatki. Dobra opiekunka do dziecka w Poznaniu będzie oczekiwała zupełnie innej zapłaty niż osoba o tej samej funkcji w małej wiosce!

  Jeśli myślisz o kimś na stałe, to warto rozważyć wybranie osoby, która będzie nie tylko opiekunką, ale będzie także pomagała w prowadzeniu domu. Na pewno dobrą opcją jest wybranie osoby, która w ramach swoich obowiązków będzie przygotowywać świeże jedzenie dla dziecka. Oczywiście, kosztuje to więcej, ale naprawdę warto!

  Gdzie szukać niani?

  Na www.niania.pl na pewno znajdziemy odpowiednią opiekunkę dla naszego malucha. Na portalu mamy możliwość wyszukiwania niani po miejscu zamieszkania, możemy również sprawdzić wiek kandydatki oraz to, ile czasu chce poświęcić na opiekę nad dziećmi. Na profilu konkretnej opiekunki możemy zobaczyć, jakiego wynagrodzenia oczekuje, jakie ma doświadczenie. Możemy też sprawdzić, czy ma już referencje od innych użytkowników portalu.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *