Zajrzyj !

  Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze ?

  Autor dnia 13 lipca 2015

  Warto u najmłodszych zaszczepić chęć do uprawiania sportów i pokazać swojemu dziecku, czym jest jazda na rowerze. Dziecko w wieku ok. 2-3 lat staje się bardziej aktywne i wszędzie go pełno. Aktywność ruchowa jest bardzo ważna, dlatego warto ją zapewnić zwłaszcza w ciepłe dni. Pozwoli to maluchowi na poznanie świata, którym coraz bardziej się interesuje. Nauka jazdy na rowerze dla dzieci ? jak dobrze się do tego zabrać?

  bike-775799_1280

  Dziecko na rowerze ? na co zwrócić uwagę

  Dziecko na rowerze, zwłaszcza na początku, przewraca się, ponieważ nie potrafi jeszcze do końca koordynować swojego ciała. Na sam początek idealnym rozwiązaniem będzie rowerek biegowy. Pociecha może się na nim odpychać i przygotować do jazdy na prawdziwym sprzęcie. Kolejnym krokiem będzie nauka jazdy przy pomocy dodatkowych kółek z boku roweru. Daje to możliwość utrzymania równowagi i zapoznania się z tym, jak działa ten sprzęt. Krok po kroku, maluch będzie coraz lepiej sobie radził i nie będzie już potrzebował asekuracji w postaci większej ilości kółek. Szukając odpowiedniego produktu, należy wziąć pod uwagę to, aby nie posiadał przerzutek i miał hamulec w nogach, co ułatwi doskonalenie jazdy. Istotną kwestią jest także to, żeby maluch mógł dotykać podłoża, siedząc na siodełku. Idealnie by było, gdyby miało jeszcze 2 centymetry zapasu. Należy pamiętać, aby dostosowywać rower do wzrostu dziecka.

  Ostrożności nigdy za wiele, dlatego warto zadbać o to, aby dziecko mogło bez przeszkód poruszać się swoim dwuśladem. Przyda się do tego kask na głowę oraz ochraniacze na kolana i łokcie, które pomogą zamortyzować ewentualny upadek i oszczędzić dziecku kontuzji. Nawyk dbania o swoje bezpieczeństwo warto wprowadzać już od samego początku. Jeśli chodzi o wybór podłoża, najlepiej ćwiczyć na miękkiej trawie. Pozwoli ona zapobiec starciom i otłuczeniom. Dzieci na rowerze potrzebują dużo wsparcia, dlatego cierpliwie trzeba wyjaśniać działanie kierownicy, hamulców i pedałów. Na początku należy wydawać maluchowi proste polecenia, takie jak przejechanie kilku metrów, delikatny skręt i zahamowanie. Oczywiście, każde początki bywają trudne, ale z czasem zacznie przychodzić mu to z coraz większą łatwością. Ważna jest cierpliwość, bo, jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.

  Najbezpieczniejszy rower dla dzieci

  Decydując się na taki zakup, przede wszystkim trzeba pomyśleć czy wybrany rower dla dziecka będzie odpowiednim modelem. Ważne jest przecież bezpieczeństwo, które każdy rodzić chce zapewnić potomkowi. Rowery cieszące się takim uznaniem, a do tego do nabycia w niskiej cenie można znaleźć dzięki http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/agito. Pojawiające się dość często kody rabatowe Agito pozwalają zrobić zakupy w sklepie odpowiednie także dla Twojego dziecka. Koniecznie należy z nich skorzystać, aby jazda na rowerze od samego początku stanowiła dla pociechy czystą przyjemność.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *