Zajrzyj !

  Jak pokonać blizny po trądziku młodzieńczym?

  Autor dnia 16 lipca 2014

  Trądzik młodzieńczy jest schorzeniem, z którym borykają się przede wszystkim młodzi ludzie w okresie dojrzewania. Część z nich zupełnie bagatelizuje istnienie zmian trądzikowych, nie podejmując jakiegokolwiek leczenia. I chociaż rzeczywiście łagodny trądzik może zniknąć samoistnie, nieleczenie lub leczenie nieprawidłowe (a co gorsza – wyciskanie pryszczy) może doprowadzić do pojawiania się potrądzikowych blizn. Chcąc pozbyć się tak nieestetycznych ?pamiątek?, warto skorzystać m.in. z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

  Skąd się biorą blizny po trądziku?

  Wielu dermatologów jest zdania, że skłonność do powstawania blizn zapisana jest w genach. Ponadto tendencje do pozostawiania śladów po trądziku wynika również ze stopnia nasilenia zmian. Jeśli trądzik ma ciężki przebieg, wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się blizn jest ogromne. Wpływ ma także leczenie – jeśli prowadzone jest za pomocą odpowiednio dobranych leków, ryzyko blizn jest nieduże.

  Warto wiedzieć, że zwykle blizny po trądziku są płytkie i miękkie. Dzięki temu można je skutecznie usunąć, korzystając z profesjonalnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

  piekna-cera

  Metody walki z bliznami potrądzikowymi

  Dobra wiadomość dla osób zmagających się z bliznami po trądziku jest taka, że nikt nie jest na nie skazany. Warunkiem jest jednak podjęcie odpowiednich kroków – zapisz się : nicer.pl

  Jedną z metod jest leczenie farmakologiczne. Koncentruje się ono przede wszystkim wokół sterydoterapii. Bardzo obiecujące okazuje się być również stosowanie preparatów zawierających enzymy, które rozpuszczają tkankę blizny. Jest to jednak kompletnie nowa metoda, dlatego konieczny jest dalszy jej rozwój, który pomoże w osiąganiu zadowalających efektów.

  Warto także skorzystać z działania peelingów chemicznych – zabiegów wykonywanych w gabinetach dermatologii estetycznej. Przy zwalczaniu blizn potrądzikowych dobre efekty daje peeling, którego podstawą jest kwas glikolowy. Jest to substancja, która działa silnie złuszczająco, zmniejszając grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przywracając jędrność skórze. Wspomaga również usuwanie przebarwień.

  Chcąc pozbyć się blizn po trądziku, można również poddać się zabiegom jonoforezy i sonoforezy. Obie kuracje należą do grupy zabiegów silnie regenerujących skórę. Poza zmniejszeniem widoczności blizn, zabiegi dają wiele innych korzyści. Wyrównują koloryt cery i sprawiają, że staje się ona bardziej promienna.

  Dobre efekty przynosi również laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Warto poddać się zabiegowi z wykorzystaniem lasera fraksyjnego (np. Pixel?). Terapia przyczynia się do wygładzenia naskórka i jednoczesnego pobudzenia produkcji kolagenu. W ten sposób zmniejsza widoczność blizn oraz przebarwień (w przypadku zastosowania większej dawki energii), a także zapewnia większą jędrność i elastyczność skóry. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. By osiągnąć bardziej optymalne rezultaty, zaleca się wykonanie całej serii – w zależności od głębokości blizn.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *