Zajrzyj !

  Jak przekonać dzieci do spożywania witaminy d3 ?

  Autor dnia 7 września 2016

  Jak każdy wie, nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, jeśli dostarczymy mu odpowiednich witamin. W przypadku dzieci należy dbać o ich właściwy rozwój, by w przyszłości nie miały żadnych problemów ze zdrowiem czy chorób nabytych. Często jednak nie mówimy o naszym gorszym samopoczucie, dlatego istotnym jest umiejętność rozpoznawania objawów. Kluczową witaminą dla prawidłowego rozwoju każdego małego człowieka jest witamina d, składająca się z d2 i d3 (istotniejsza dla naszego organizmu).

  Czym jest witamina d3 ?

  Można ją zaliczyć do grupy hormonów, produkowaną z cholesterolu, głównie w czasie kiedy jesteśmy wystawieni na działanie promieni słonecznych. Bardzo często utożsamia się ją z witaminą ?słońca?. W jaki sposób jednak dostarczyć witaminę d3 dla dzieci poza sezonem wakacyjnym? Ryby jak łosoś, sardynki czy makrela są ich bogatym źródłem. Zwróćcie jednakże uwagę, że jeśli chcecie wykorzystać jej właściwości w 100% powinniście spożywać ją wraz z tłuszczami (niestety bardzo mało ludzi o tym pamięta). Dowiedzmy się jakie skutki niesie ze sobą niedobór zarówno u dorosłych jak i dzieci.

  Niedobór witaminy d3 i co dalej ?

  Niedobór (blisko 90% ludzi ma niedobór witaminy w ciągu roku) bądź nadmiar (bardzo rzadko spotykane u społeczeństwa) posiadają negatywne skutki. W przypadku niedoboru najgorszym co może nam się przydarzyć to krzywizna u dzieci, czyli zaburzenia w układzie kostnym i rozwojowym. W krajach cywilizowanych, przy odpowiednich ćwiczeniach czy rehabilitacji i poświeceniu na nie bardzo dużej ilości czasu, jesteśmy wstanie ?naprostować? kości. Jednakże na wypadające zęby, problemy ze stawami kolanowymi, kostek czy dłoni już tak łatwo sobie nie poradzimy. Bardzo często występuje również osłabienie mięsni i z tymi problemami będziemy zmagali się już do końca życia. Przy ciągłym jej niedoborze jesteśmy, bardziej narażeni na nowotwory, choroby serca, cukrzycę czy stwardnienie rozsiane. Do głównych objawów zaliczamy przede wszystkim bóle kostno-mięśniowe, bezsenność, utrata apetytu, ciągłe przeziębienia, czyli pogorszenie się systemu obronnościowego czy zaburzenia widzenia. Problemy z odpowiednią ilością witaminy d3 u dzieci występują między 2 miesiącem a 3 rokiem życia, kiedy to mamy największy wpływ na ich prawidłowy rozwój. Niestety problemy, które powstały we wczesnym dzieciństwie widać dopiero po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach. Przedawkowanie witaminy jest o wiele trudniejsze, ale nie niemożliwe. Występuje ono głównie przy spożywaniu zbyt dużej ilości produktów ją zawierających bądź suplementowania ich nadmiernej ilości. Do głównych objawów należą: większa potrzeba spożywania płynów, osłabienie, bóle głowy i oczu, wymioty, pocenie się czy nudności. Nadmiar jest niezwykle niebezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ może to powodować deformacje kości u płodu bądź choroby kości po jego narodzinach.

  Mam nadzieję, że wytłumaczyliśmy znaczenie witaminy d3 dla naszego organizmu. Jej niewłaściwa gospodarka w organizmie może przysporzyć wiele problemów, dlatego tak ważne jest jej regularne przyjmowanie. Niestety do dzieci, zwłaszcza tych młodszych, nie zawsze trafiają logiczne argumenty. Bardzo często są niechętne do przyjmowania tabletek, jedzenia dużej ilości ryb czy picia niesmacznych syropów. Jak wyżej zostało wspomniane, w przypadku dorosłych te objawy są dużo mniej inwazyjne dla organizmu niż w stosunku do dzieci. Dlatego powinniśmy zadbać o regularne spożywanie witaminy.

  Witamina d3 dla dzieci w płynie – idealne rozwiązanie dla maluchów

  Wielu producentów myślało nad przyjemniejszą formą aplikowania witaminy d3 dla dzieci. Na światowy rynek zostały wyposzczone spraye oraz kropelki.

  dlux-junior-w-sprayu-witamina-d3-dla-dzieci

  Kup witaminę d3 dla dzieci: http://biowitalni.pl/dziecko/429-dlux-junior-w-sprayu–5060148521152.html

  W przypadku sprayu należy jedno naciśnięcie pompki (dzienna dawka) do ust pod język bądź na wewnętrzną stronę policzka. Ów metoda jest niezwykle skuteczna, ponieważ witaminy przedostają się wprost do układu krwionośnego. Produkt ma dodatkowo przyjemny, miętowy posmak. Produkt jest bardzo łatwy w zastosowaniu samo dziecko może je samo aplikować. W przypadku witaminy d3 w płynie, należy do naszego jedzenia bądź napoju wprowadzić 0,5ml produkty w celu zaspokojenia dziennego zapotrzebowania. W tym wypadku najmłodsi mogą mieć problem by samemu korzystać z produktu, ale do czego mają rodziców. Pamiętajmy o robieniu okresowych badań na poszczególne witaminy, ponieważ to w ich brakach bądź nadmiarze często leży nasze gorsze samopoczucie. Pamiętajmy o naszych dzieciach, które często nie zwracają uwagi na własne zdrowie. Nie pozwólmy na to, by przez całe lato, kiedy dni są bardzo słoneczne, siedziały przed komputerem i unikały głównego źródła witaminy.

  witamina-d-w-plynie

  Kup : http://biowitalni.pl/witamina-d/444-witamina-d-w-plynie-5060003592884.html

  3 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *