Zajrzyj !

  Jak skutecznie chronić skórę dzieci przed słońcem?

  Autor dnia 5 sierpnia 2016

  Każdego roku wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych, a szczególnie w trakcie upalnego lata, należy ochraniać swoją skórę przed nadmiernym promieniowaniem. Ta kwestia jest szczególnie ważna w przypadku dzieci (które przecież uwielbiają zabawy na plaży i w wodzie), ponieważ są bardziej wrażliwe i narażone na oparzenia słoneczne. Odpowiednia ochrona to podstawa.

  Dlaczego ochrona jest tak ważna?

  Nikt nie lubi odczuwać przykrych konsekwencji zbyt długiego przebywania na słońcu. Skóra jest zaczerwieniona, napięta, boli, piecze, czasem swędzi, mogą pojawiać się na niej pęcherze, a niejednokrotnie objawom tym towarzyszy też gorączka.

  Kiedy mamy do czynienia z dziećmi, wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, ponieważ ich skóra jest mniej odporna, cieńsza, bardziej wrażliwa i podatna na zgubne skutki opalania. Dlatego, aby zaoszczędzić stresu i bólu całej rodzinie, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie.

  Jaki filtr jest najlepszy dla dzieci?

  W ofercie kosmetyków do opalania znajdziemy takie z filtrami: SPF 6, SPF 10, SPF 15, SPF 20, SPF 30, SPF 50 oraz SPF 50+. W przypadku dzieci najbardziej odpowiednie i zalecane są trzy ostatnie, czyli zapewniające najwyższą ochronę. Jeśli mamy do czynienia z prawdziwym maluszkiem wybierajmy tylko filtry SPF 50 i SPF 50+, aby wyeliminować ryzyko wystąpienia podrażnień. Oczywiście, gdy nie panują upały, np. w czasie wczesnego lata, można stosować niższy stopień ochrony. Po prostu wszystko zależy od natężenia promieniowania, wieku dziecka oraz wrażliwości jego skóry.

  Który kosmetyk wybrać?

  Po wyborze stopnia ochrony, przychodzi czas na konsystencje. Dominują trzy rodzaje: krem, balsam i spray do opalania. Decyzja zależy od preferencji rodzica, jednak warto pamiętać, że dzieci są bardzo ruchliwe i niecierpliwe, a co za tym idzie dokładne posmarowanie ich, np. kremem może być utrudnione. Szybsze i łatwiejsze w aplikacji są produkty w spray?u, ponieważ wystarczy rozpylić kosmetyk na skórze i delikatnie go rozsmarować, ważne aby zrobić to równomiernie i nie pominąć żadnego miejsca.

  DELIKATNY SPRAY DLA DZIECI SPF 50+ - small

  Pamiętajmy o tym, że nawet przy zastosowaniu produktu o najwyższym stopniu ochrony, aplikację trzeba ponawiać. Szczególnie po kąpieli, wytarciu się, np. ręcznikiem lub długiej ekspozycji na słońce, która wzmaga pocenie, a przez to usuwa ochronną warstwę.

  Produkt idealny?

  Marka Vichy stworzyła spray do opalania dla dzieci SPF 50+ Ideal Soleil, jest to najwyższa ochrona, która dodatkowo minimalizuje ryzyko powstawania alergii. Nie zawiera środków zapachowych i parabenów, formuła jest wodoodporna i fotostabilna (nie ulega rozkładowi pod wpływem słońca), chroni przed promieniowaniem UVB i UVA. Dodatkową zaletą tego produktu jest zawartość pielęgnujących składników aktywnych oraz unikalnej Wody Termalnej Vichy (bogatej w 15 niezbędnych dla skóry minerałów). Dzięki takiemu połączeniu, spray nie tylko chroni przed słońcem, lecz także koi, wzmacnia i regeneruje.

  Z myślą o dzieciach oraz w trosce o ich komfort i bezpieczeństwo Ideal Soleil jest prosty w aplikacji, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy i wykazuje wysoką odporność na wodę i ścieranie.

  Najważniejsze, żeby nasze pociechy czuły się dobrze, mogły bez przeszkód korzystać z uroków lata i nie odczuwać przykrych konsekwencji opalania. Dlatego trzeba zadbać o ich ochronę i pamiętać o odpowiedniej, a co ważniejsze – regularnej pielęgnacji. Trzeba również zawsze myśleć, o tym, że zbyt długi pobyt na słońcu nie jest wskazany.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *