Zajrzyj !

  Jak ubrać dziecko na zimowy spacer

  Autor dnia 26 lutego 2017

  Codzienne spacery są bardzo ważne dla zdrowia dziecka. Dlatego spaceruje się z dziećmi niedługo po ich narodzinach. O ile mróz nie jest wysoki i nie ma silnego wiatru, to warto wychodzić z nimi na zewnątrz także zimą. Świeże powietrze hartuje i wpływa dobroczynnie na układ oddechowy. Spacery budują kondycję dziecka. Korzyścią jest także lepsze jego samopoczucie.

  Najwięcej ciepła traci się przez głowę oraz nogi. Dlatego niezbędne jest ciepłe i nieprzemakalne obuwie, a na główkę ciepła czapka. Jeśli jest mróz, to najlepsze dla dziecka będą rękawiczki z jednym palcem. Lepiej chronią przed nim dłonie. Jeśli zabiera się ze sobą niemowlaka albo chodzące już dziecko, ale w wózeczku, to trzeba mu założyć jedną warstwę ubrania więcej niż dorosłej osobie. Kiedy ono samo spaceruje, to już się tej zasady nie stosuje. Nie tylko ważne jest, by miało ono ciepło, ale też, by się nie przegrzało. Jeśli się o tym pamięta, to na pewno ubierze się dziecko odpowiednio. Dlatego też, jeśli bardzo ciepła kurtka, to już nie bardzo gruby sweter. Jeśli grubaśny golf pod szyją, to już nie bardzo ciepły i długi szalik. Najlepsze będą ubrania z materiałów naturalnych, te nie tylko grzeją, ale też umożliwiają skórze oddychanie. W sztucznych łatwo o przegrzanie, co może doprowadzić do przeziębienia. Czy dziecko nie jest przegrzane, najlepiej sprawdzać dotykając jego kark. Jeśli jest przegrzane, to skóra będzie mokra. Kurtka dla dziecka powinna być dłuższa, by zapewniała ochronę nerkom. Ubrania muszą być wygodne, by nie krępowały ruchów, ponieważ dla malucha spacer to zarazem zabawa, może biegać, lepić kulki ze śniegu.

  Każda spokojna okolica będzie dobrym wyborem na spacer z dzieckiem. Najlepiej wybrać się z nim do parku, gdzie jest ciszej i zdrowe powietrze oraz teren atrakcyjny dla dziecka. Warto także zabierać je tam, gdzie jest coś interesującego, co je zaciekawi. Kiedy jest warstwa śniegu, można zabrać ze sobą sanki. Trochę dziecko sobie pochodzi, a będzie też miało urozmaicenie z jazdy na sankach.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *