Zajrzyj !

  Jak ubrać niemowlaka w gorące dni?

  Autor dnia 9 lipca 2016

  Najważniejszy przy wyborze odzieży niemowlęcej jest materiał, z którego jest ona wykonana. Musi być przewiewny, dopasowany do pory roku i co bardzo ważne miły w dotyku, ponieważ im dziecko jest młodsze tym delikatniejsza jest jego skóra.

  Skóra niemowlaka jest niezwykle delikatna i bardzo podatna na podrażnienia. Wiele młodych mam miewa więc problemy, jak dopasować ubranka niemowlęce do panujących na dworze warunków atmosferycznych, aby ich pociecha czuła się komfortowo i bezpiecznie.
  Warto obalić również opinię, że wyprawka dla niemowląt, które przychodzą na świat w letnich miesiącach nie powinna mieć aż takiego znaczenia, jak akcesoria zimowe. Nic błędnego – podczas słonecznej pogody nasz maluszek narażony jest na przegrzanie oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Z tego powodu dobierajmy letnie akcesoria starannie, dokładnie sprawdzając przed zakupem skład każdego ubranka oraz rozważając, czy będzie ono praktyczne i faktycznie się przyda.

  Komfort i przyjazne tkaniny

  Letnie ubranka dla niemowląt powinny przede wszystkim przepuszczać powietrze, być miłe w dotyku oraz nie uwierać żadnymi dodatkowymi guzikami, czy zdobieniami. Wybierajmy zatem te ciuszki, które stworzone są z przewiewnych i naturalnych materiałów. Doskonała na ciepłe dni jest bawełna, która również jest tkaniną bardzo trwałą i łatwą w utrzymaniu. Dobrego rodzaju ubranka dla niemowląt posiadają również atesty lub certyfikaty np. popularnym certyfikatem jest Öko-Tex Starndard świadczący o tym, że materiał, z którego została wykonana odzież nie zawiera czynników rakotwórczych ani barwników.
  Istotne jest, aby zakupić ubrania o wiele lżejsze, niż zimowe. W razie spaceru w chłodniejszy dzień, możemy przykryć maluszka lekkim kocykiem lub flanelową pieluszką. Niezastąpione będą również rozpinane bluzy, czy lubiane przez wiele mam „pajacyki” – czyli dziecięce kombinezony.
  Na lato z pewnością przyda nam się parę sztuk lekkich śpioszków oraz body – zarówno z krótkimi, jak i z długimi rękawami. Przed zakupem zwróćmy koniecznie uwagę, na miejsce, w jakim się one rozpinają. Najbardziej praktyczne będzie rozpięcie, które znajduje się w kroku.
  Zainwestujmy również w parę zwykłych, bawełnianych koszulek – z krótkim i długim rękawem.
  Latem nie zapomnijmy również o obowiązkowym nakryciu głowy dla naszego dziecka. Ważne, aby czapeczka zakrywała uszy naszego malucha. Jeśli słońce latem jest ostre i niebezpieczne dla skóry malucha, w jego wózku zamontujmy specjalną ochronę przeciwsłoneczną.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *