Zajrzyj !

  Jak usypiać małe dzieci?

  Autor dnia 4 sierpnia 2016

  Odpowiedzi na to pytanie poszukują chyba wszyscy rodzice maluszków, które mają problemy z zasypianiem. Usypianie dziecka może być sporym problemem nie tylko dla rodziców, ale i dla dziecka, które staje się wtedy bardzo marudne i płaczliwe. Jak wobec tego usypiać małe dzieci skutecznie?

  mymamy-spiace-dziecko

  Przede wszystkim na to, czy dziecko zaśnie położone do łóżeczka, ma wpływ szereg rozmaitych czynników. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że ma na to wpływ jego stan zdrowia, dieta, również aktywność oraz rytm dobowy. Bardzo ważny jest czas bezpośrednio przed zaśnięciem ? powinien być relaksujący, pozwalać na wyciszenie, przygotowanie się do snu.

   

  Uwaga na drzemki!

  Małe dzieci śpią zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Większość z nich potrzebuje po pierwszym miesiącu około 1-3 drzemek po około godzinę dziennie, najlepiej rano oraz po południu. Warto jednak pamiętać o tym, że gdy dziecko śpi po więcej niż 3-4 godziny na dzień, warto je obudzić, aby stało się śpiące na noc.

   

  Daj maluchowi czas

  Nie od razu Kraków zbudowano ? nie wpadaj w panikę wtedy, gdy dziecko przez dłuższy czas płacze, ale daj mu chwilę na wypłakanie się i pogrymaszenie. Często niemowlęta budzące się w nocy po kilku minutach zasypiają samodzielnie i nie wymagają asysty rodzica.

   

  Stwórz odpowiednie warunki do snu

  W nocy nie hałasuj i nie zapalaj niepotrzebnie światła. Zadbaj o wyciszenie dziecka, aby nauczyło się rozpoznawać porę nocną, gdy spędza się czas na śnie, od pory dziennej, gdy jest czas na aktywność oraz parę niewielkich drzemek.

   

  Stosuj różne techniki

  W internecie znajdziesz wiele technik na usypianie dzieci ? włączony odkurzacz lub jednostajna muzyka, drapanie po plecach lub brzuchu, skorzystanie ze specjalnych huśtawek, a nawet wożenie w samochodzie.

   

  Jeżeli szukasz innych porad dotyczących tego, jak usypiać małe dzieci, znajdziesz je na portalu internetowym MyMamy (mymamy.pl), który został stworzony specjalnie dla młodych mam. Dowiesz się z niego między innymi, jak otulać niemowlę, jakie książeczki wybrać na dobranoc, a także znajdziesz wiele innych ciekawych porad dla rodziców. Są one dostępne pod adresem mymamy.pl.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *