Zajrzyj !

  Jak wybrać odpowiednie buciki dla dziecka?

  Autor dnia 18 lipca 2017

  Wybór obuwia dla swoich pociech nierzadko dostarcza sporych problemów rodzicom. Jako, że stopa dziecka rozwija się cały czas, wybór dobrych bucików powinien być odpowiednio przemyślany. Trudniejsze zadanie czeka tych z rodziców, których dzieci borykają się z wadami stóp takimi, jak np. płaskostopie.

  Poniżej kilka podstawowych zasad, którymi powinien się kierować każdy rodzic wybierając nowe buty dla swojego dziecka.

   

  Jakość i wykonanie obuwia dziecięcego

  Buciki dziecięce, aby dobrze spełniły swoją rolę i były wygodne dla dziecka, powinny być wykonane z dobrych i trwałych materiałów. Wielu rodziców decyduje się kupić najtańsze butki, ze względu na fakt, że stopa dziecka szybko rośnie i ponosi je ono tylko przez jeden sezon. Pamiętajmy, że w większości przypadków niska cena idzie w parze z niestety dość słabą jakością. Tanie obuwie jest na ogół wykonywane z gorszych materiałów oraz jest mniej starannie uszyte. Wszystkie te czynniki z pewnością będą więc miały zły wpływ na komfort naszego dziecka podczas noszenia obuwia. Aby był on jak największy wybierajmy więc obuwie sprawdzonych marek gwarantujących dobrą jakość swoich produktów. Ma to ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju stopy naszego dziecka.

  Materiał, z którego są zrobione buty dla dziecka

  Bez względu na to, czy kupujemy buciki zimowe czy letnie, najlepiej aby były wykonane ze skóry naturalnej. Jest to bowiem materiał, który zapewnia stopie przepływ powietrza, odprowadza nadmiar wilgoci oraz zapobiega jej nadmiernemu poceniu się. Polecanym materiałem, często wykorzystywanym do produkcji butów dziecięcych, jest także bawełna. Buty z niej wykonane charakteryzują się lekkością i miękkością. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup bucików dziecięcych z materiału, zadbajmy aby przynajmniej wkładka wewnętrzna była wykonana ze skóry naturalnej.

  Jak kupić buty w odpowiednim rozmiarze?

  Najlepiej abyśmy udali się na zakup bucików wraz z dzieckiem. Dzięki temu będziemy mieli możliwość przymierzenia kilku modeli butków oraz wybrania tych najlepiej dopasowanych. Starsze dziecko będzie także miało możliwość samodzielnego wyboru wzoru butów, które najbardziej mu się podoba. W trakcie mierzenia pamiętajmy, że buty dla dziecka powinny być kupione we właściwym rozmiarze, w żadnym wypadku nie należy kupować butów ?na zapas?, gdyż chodzenie w zbyt dużym obuwiu może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecięcej stopy. Prawidłowo dobrane buty powinny mieć niewielki luz w palcach, tak aby stopa swobodnie się w nich mieściła.

  Buciki dla dziecka z problemami ortopedycznymi

  Jeśli nasze dziecko ma zdiagnozowane wady stóp, koniecznością jest zakup odpowiednich bucików ortopedycznych. Ich zadaniem jest leczenie schorzeń stóp oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu dziecka podczas noszenia obuwia. Na szczęście, produkowane w dzisiejszych czasach buty lecznicze wyglądam nie różnią się od zwykłego obuwia. Dzięki temu możemy wybrać ładnie prezentujące się i dyskretne sandałki ortopedyczne, czy buciki zimowe, które oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie naszej pociechy będą także atrakcyjne wizualnie i dyskretne.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *