Zajrzyj !

  Jak zaaranżować kącik do nauki w pokoju ucznia ?

  Autor dnia 2 marca 2013

  Urządzanie pokoju dla ucznia jest nie lada trudnością. Choć większego problemu nie stanowi raczej zakup odpowiedniego łóżka czy szafy, tak zaaranżowanie kącika do nauki stanowi spore wyzwanie. Znaczenie ma bowiem zakup właściwego biurka, krzesła, jak również dobór oświetlenia.

  Jeśli więc przymierzasz się do urządzania przestrzeni do nauki sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu unikniesz błędów, które najczęściej popełniają rodzice.

  Pokój dla ucznia z odrębnym miejscem na naukę

  Urządzając pokój dla dziecka, należy zadbać o rozdzielenie przestrzeni służącej zabawie oraz nauce. Dzięki temu uczeń, podczas odrabiania lekcji nie będzie rozpraszany otaczającymi go zabawkami.

  O czym zatem musisz pamiętać?

  • biurko to podstawa

  W zasadzie stanowi ono najważniejszą część kącika do nauki. To właśnie przy biurku dziecko będzie miało możliwość odrabiania lekcji.

  W sklepach meblowych znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju elementów wyposażenia. Różnić się będą między sobą nie tylko ceną czy kolorystyką, ale przede wszystkim wielkością oraz funkcjonalnością. Dlatego też, przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz określić potrzeby ucznia. Zastanów się, czy na biurku będzie stał monitor, czy potrzebne są dodatkowe półki na książki oraz szuflady na szkolne pomoce.

  biurko

  Na takim biurku bez problemu zmieścisz monitor, zaś wysuwana półka dolna pozwoli na umieszczenie klawiatury. Ten model dostępny jest w sklepie mebledladziecka.com.pl.

  • odpowiednie krzesło

  Wygodę podczas odrabiania lekcji oraz nauki zapewnić musi odpowiednie krzesło. Co najważniejsze -ma być ono dopasowane do wzrostu ucznia.

  Pamiętaj, że:

  – siedzisko na wysokości 26 cm od podłogi jest odpowiednie dla dziecka o wzroście 98-121 cm,

  – siedzisko na wysokości 30 cm od podłogi jest odpowiednie dla dziecka o wzroście 121-127 cm,

  – siedzisko na wysokości 34 cm od podłoża jest odpowiednie dla dziecka o wzroście 127-142 cm,

  – siedzisko na wysokości 38 cm od podłogi jest odpowiednie dla dziecka o wzroście 142-157 cm,

  – siedzisko na wysokości 42 cm od podłoża jest odpowiednie dla dziecka o wzroście 157-172 cm.

  By systematycznie nie zmieniać fotela, postaw na model z możliwością regulacji wysokości siedziska.

  Dobrze, jeśli krzesło posiada wysokie oparcie oraz ma podłokietniki. To zapewni komfort nawet w przypadku kilkugodzinnego siedzenia przed biurkiem.

  • ważne oświetlenie

  Podczas aranżowania kącika do nauki, musisz pamiętać o zapewnieniu dostępu do światła. Najlepiej więc, jeśli biurko będzie znajdować się blisko okna, czyli tam, gdzie jest naturalne źródło światła. Jeżeli nie jest to jednak możliwe, pamiętaj o tym, by w żyrandolu umieścić mocno świecącą żarówkę. Do kącika powinno bowiem docierać sporo światła.

  Istotne znaczenie ma również dodatkowe oświetlenie sztuczne na biurku. Niewielka lampka skierowana na jego blat dodatkowo chroni oczy.

  • dodatkowe elementy

  Przy aranżowaniu kącika dla ucznia nie możesz zapomnieć o dodatkowych elementach wyposażenia, składających się jednocześnie na dekorację.

  Doskonale sprawdzą się tablice korkowe do przypinania notatek czy zdjęć, pojemniki na przybory szkolne (długopisy, ołówki, flamastry).

  Weź pod uwagę zdanie dziecka

  Aranżując kącik do nauki dla ucznia, weź pod uwagę również jego zdanie. Zabierz pociechę na zakupy, by mogła wybrać sobie takie meble i dodatkowe elementy wyposażenia, które najbardziej odpowiadają jej upodobaniom. Aktualny asortyment sklepów meblowych jest tak ogromny, że z pewnością dojdziecie do porozumienia.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *