Zajrzyj !

  Jak zapewnić dziecku atrakcje jesienią i zimą?

  Autor dnia 27 października 2015

  Niepogoda w czasie jesieni i zimy – deszcz, śnieg, zawieje, mróz czy niskie temperatury powodują, że trudno z dziećmi spędzać czas na świeżym powietrzu. Pozostaje siedzenie w domu ze swoimi pociechami, choć niekoniecznie. Zawsze można wybrać się do sali zabaw, gdzie pod dachem zapewnia się najmłodszym i ich rodzicom ogrom atrakcji dostosowanych do wieku i preferencji indywidualnych.

  soapbubbles-steveef

  Miejsce rozrywki dla dziecka

  Dorośli nie mają problemu ze znalezieniem sobie miejsc, w których mogą oddać się rozrywce. Chadzają do barów, pubów, na dyskoteki, kręgle czy na squasha. Tymczasem dzieci tak samo mogą bawić się z rówieśnikami w zamkniętych pomieszczeniach, w których zabawa trwa w najlepsze niezależnie od pogody panującej na dworze.

  Sale zabaw zaczynają „żyć” w momencie, kiedy nie można już spędzać kilku godzin dziennie na placu zabaw. Dzieci mają niespożytą energię, która powinna znaleźć ujście w postaci wysiłku fizycznego. Można malucha zapisać na zajęcia gimnastyczne, na wybraną dyscyplinę sportową, albo na taniec. Razem z rodzicem może on również odwiedzić centrum rozrywki dla dzieci. Warszawa ma wiele takich miejsc, spośród których godna polecenia jest sala zabaw Inca Play w Centrum Handlowym Blue City. To doskonały sposób na zapewnienie dziecku rozrywki w czasie, kiedy rodzic robi zakupy w sklepach i butikach w centrum. Niemniej, sale zabaw nastawione są głównie na podejmowanie w nich rodziców z opiekunami. Dziecko może bawić się samodzielnie, z rówieśnikami albo właśnie z dorosłym, który śmiało może wraz z nim korzystać z urządzeń znajdujących się na sali zabaw.

  To dobra alternatywa dla placów zabaw na wolnym powietrzu na sezon jesienno-zimowy oraz zawsze wtedy, gdy pogoda na dworze nie jest najlepsza, a chcielibyśmy pobawić się z dzieckiem w ciekawych miejscach.

  Co zapewnia sala zabaw?

  Na ogół sale zabaw wyposażone są w baseny z plastikowymi kulkami, w zjeżdżalnie różnego rodzaju, w dmuchane zamki i tory czy też w trampoliny i labirynty na różnych poziomach. Dzieci mogą kluczyć w nich w poszukiwaniu kolejnych atrakcji, które je zainteresują. Najlepsze sale zabaw dla dzieci posiadają także urządzenia rodem z lunaparków, takie jak piracki statek, karuzele i automaty.

  Mogą się w nich bawić dzieci w różnym wieku, nawet roczniaki i dwulatki, ale oczywiście w ścisłej asyście rodziców, w tzw. strefach malucha. Tam atrakcje są dobrane dla maluszków w taki sposób, aby sprawiały im radość, ale jednocześnie były jak najbardziej bezpieczne.

  Jeden komentarz

  1. Pingback: Ciekawe pomysły na udane ferie zimowe - Portal dziecięcy

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *