Zajrzyj !

  Jak zaplanować trening karate dla dziecka?

  Autor dnia 12 stycznia 2017

  Dodatkowe zajęcia dla dzieci to dobry pomysł. Równie trafionym pomysłem jest trenowanie karate.

  Zajęcia karate kojarzą się z samoobroną. W praktyce to nie tylko walka i wbrew pozorom to właśnie ona powinna być na ostatnim miejscu długiej listy powodów, dla których warto trenować karate. Karate to ciekawy i rozwojowy sport, również w kwestii psychicznej. Jest to przede wszystkim świetny sposób na doskonalenie swojego charakteru, kształtowanie cech przydatnych w życiu taki jak: dążenie do osiągania celu, opanowania, cierpliwości. Aby sport był atrakcyjny dla Twojego dziecka, musi być urozmaicony. Oto kilka wskazówek, które pozwolą mu się nie nudzić.

  Profesjonalne zajęcia karate

  Zacznij od zapisania swojej pocieszy do dobrej szkoły, gdzie pozna zasady tej sztuki walki. Najlepiej wybrać taka szkołę, gdzie uczą doświadczone osoby, mające również praktykę i osiągnięcia w danej dziedzinie, np. http://www.mlodziwojownicy.pl/. Wówczas masz pewność, że Twoja pociecha trafiła w dobre ręce zawodowca, który dobrze poprowadzi zajęcia. Zdecyduj jak często dziecko ma chodzić na treningi. Niezależnie od tego, jaką sztukę walki trenuje Twoje dziecko, aby robiło postępy powinno uczęszczać na nie, co najmniej 2 razy w tygodniu. Jednak bez przesady. 4 czy 5 lekcji to zdecydowanie za dużo. Nie chodzi przecież o przemęczenie organizmu.

  Ćwiczenia karate w domu

  Warto również trenować w domu i doskonalić umiejętności, które zdobyło się na treningach w profesjonalnej szkole. Możesz zaproponować dziecku taki trening w domu. Dzięki temu będzie doskonaliło poszczególne elementy. Pamiętaj jednak, że sesje treningowe nie mogą być długie. Wystarczy 30 ? 45 minut. Trening w domu trzeba zaplanować na czas, gdy będzie zapewniona cisza. W trenowaniu karate chodzi także o trzymanie się ustalonego planu. Przecież Twoje dziecko chce być coraz lepsze i uzyskiwać coraz to lepsze wyniki. Zatem nie może wciąż ćwiczyć jednego elementu. Sesję warto rozpocząć od przyjemności, ale również trzeba mierzyć się z tym, co niekoniecznie mu wychodzi. Na koniec również można nagrodzić dziecko tym, co sprawia mu frajdę.

  Zapisy na egzamin

  Dążenie do doskonałości to jedna z głównych idei karate. Dlatego też zorientuj się, kiedy odbywają się poszczególne egzaminy na kolejne pasy. Zapisz dziecko na jeden z nich. Zapisz datę w kalendarzu. To ważna dla zarówno dla Ciebie jak i dla niego. Z łatwością dowiesz się, które elementy walki będą na nim testowane. Zapytaj po prostu o to instruktora w szkole. Z pewnością szkoła udostępni Ci również kopię syllabusa z dokładnymi wytycznymi.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *