Zajrzyj !

  Jaka szpitalna wyprawka do porodu – co musi być przygotowane?

  Autor dnia 9 marca 2016

  Poród jest zawsze bardzo emocjonującym wydarzeniem w życiu przyszłych rodziców. Nawet jeżeli doświadczają go po raz kolejny, odczucia, jakie towarzyszą, potrafią się różnić. Dzieje się tak z kilku powodów, pierwszym jest przywitanie nowego członka rodziny, ale też sama niewiedza, kiedy akcja porodowa się rozpocznie. Dlatego też warto wcześniej przygotować się do tego procesu.

  adult-18604_1920

  Im bliżej dnia porodu, tym stres i niecierpliwość coraz większa. Trzeba czytać delikatne sygnały ze strony organizmu, aby zorientować się, czy to już czas, by pojechać na izbę przyjęć. Aby w chaosie nie szukać niezbędnych elementów wyprawki do porodu, warto wcześniej odpowiednio się spakować. Położne sugerują, aby torba do szpitala była przygotowana już w 36. tygodniu ciąży. Co zatem powinno się w niej znaleźć?

  Torba na poród

  Pakując torbę do szpitala, należy ją podzielić na dwie części ? przedmioty niezbędne podczas przyjęcia i samego porodu oraz te, które będą pomocne na oddziale położniczym, gdy już dziecko będzie na świecie. Wyprawka powinna być odpowiednio ułożona tak, aby nie trzeba było szukać danej rzeczy i niepotrzebnie tracić czas. Dlatego na samym wierzchu powinny znajdować się dokumenty do przyjęcia na oddział ? dowód osobisty, karta ciąży, plan porodu oraz wyniki badań (GBS, morfologia krwi, OB oraz grupa krwi). Do samego porodu pomocna będzie wygodna koszula, jednak trzeba liczyć się z faktem, że będzie do jednorazowego użytku, ręcznik, woda niegazowana oraz pomadka ochronna do ust.
  Należy pamiętać również o wyprawce dla przyszłego taty ? warto przygotować mu ubranie na zmianę, kanapki, ponieważ poród może przeciągać się godzinami, a także aparat z naładowanymi bateriami, aby zachować pierwsze chwile z dzieckiem.

  A gdy już emocje opadną

  Druga część szpitalnej wyprawki jest już przygotowana na okres, w którym mama z dzieckiem będą przebywać na oddziale położniczym. Powinny tam się znaleźć wygodne ubrania dla kobiety oraz bawełniana bielizna (stanik do karmienia oraz figi poporodowe), nie można zapomnieć o kosmetykach, w tym płynie do higieny intymnej oraz podkładach poporodowych. Dla dziecka warto poza pampersami i chusteczkami nawilżającymi przygotować ubranka na rozmiar 56 oraz 62, a także koc, ponieważ na oddziale może być zimno.
  Przy kompletowaniu wyprawki warto sprawdzić co zapewnia szpital dla przyszłej mamy i jej dziecka. Często kobieta otrzymuje piżamę szpitalną, ubranka dla dziecka na czas hospitalizacji oraz pampersy, jednak nadal nie jest to reguła, która powtarza się w każdej placówce.
  Dziękujemy za pomoc w opracowaniu artykułu stronie zaplodnieni.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *