Zajrzyj !

  Jaka zabawka na prezent pod choinkę – prezent na gwiazdkę ?

  Autor dnia 18 grudnia 2014

  Większości dzieciom święta Boże Narodzenia kojarzą się z gwiazdką i świątecznymi prezentami. Dzieci uwielbiają prezenty i głównie na tą chwilę czekają, by je jak najszybciej odpakować. Jaką zabawkę kupić dziecku na gwiazdkę?

  Przy zakupie zabawki, jako prezentu na gwiazdkę, rodzic powinien zwrócić uwagę na wiele czynników: wiek, zainteresowania, bajki i filmy, które są modne w dzieci w danym wieku. Zabawka powinna być nie tylko rozrywką dla dziecka, ale powinna też kształcić.

  Zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci odpowiednie będą misie ? przytulanki, czy ostatnio modne interaktywne pluszami, które po naciśnięciu przycisku uczą np. alfabetu, liczb, czy kształtów. Dla malutkich dzieci odpowiednie będą zabawki, które rozwiną motorykę dużą i małą dzieci, które będą wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

  Dla dzieci nieco starszych wskazane będą zabawki zgodne z pierwszymi zainteresowaniami, czy marzeniami dziecka. Jeśli dziecko marzy, by być kiedyś lekarzem, kupmy mu zabawki, które pomogą poczuć mu się jak lekarz. Gwiazdka to spełnianie marzeń, więc przybliżmy dzieciom te marzenia. Jeżeli nasze dziecko uwielbia malować – kupmy farby, pędzle i sztalugę i pozwólmy dziecku poczuć się jak artysta. Pozwólmy dziecku rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Może akurat właśnie te staną się sensem ich przyszłego życia.

  Prezent musi być ciekawy i oryginalny! Dzieci są ciekawe świata, chętnie okrywają nowe rzeczy, pragną przygody. Zabawka powinna zaciekawić dziecko, sprawić, by bawiąc się nią uczyło się czegoś nowego, poznawało świat, uczyło się logicznie i racjonalnie myśleć. Takim prezentem może być np. przygodowa gra planszowa, coś do samodzielnego złożenia, czy gry edukacyjne. Wspaniałą zabawką dla naszej pociechy mogą być również klocki, piękne puzzle.

  Ciekawym rozwiązaniem są również gry zręcznościowe, które nie tylko zachęcą dziecko do aktywności ruchowej, ale także dzięki nim dziecko rozładuje nadmiar swojej energii. Poza tym gra taka angażuje całą rodzinę do wspólnej zabawy i spędzania czasu wspólnie.

  Dobrym pomysłem jest również zabawka, którą dziecko musi się opiekować. Szczególnie takie zabawki lubią dziewczynki, które od najmłodszych lat lubią opiekować się lalkami i misiami. Dzięki temu nasze dziecko od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności i opieki nad innymi.

  Kupując prezent dla naszej pociechy można zwrócić uwagę również na modne w danym okresie bajki, filmy, czy gry, których bohaterowie mogą być cudownym prezentem lub motywem na różnych gadżetach. Obecnie np. bardzo popularna jest gra Angry Birds.

  Wiele cudownych prezentów dla dziecka, szczególnie dla tych najmłodszych można wykonać samemu. Poduszeczki, misie i laleczki można zrobić samodzielnie w domu. Będzie to doskonały prezent, ale również wspaniała pamiątka z dziecięcych lat zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

  Ważne jest by zabawka dla dziecka niosła ze sobą wartość edukacyjną, jednak jest to sprawa drugorzędna. Zabawka kupiona dziecku na prezent przede wszystkim powinna sprawiać dziecku radość. Dziecko ma się cieszyć z danego prezentu przez długi czas, a nie tylko w ciągu wieczoru Wigilijnego.

  Przy wyborze prezentu na gwiazdkę należy pamiętać o podstawowych właściwościach zabawek. Dla małych dzieci zabawki powinny być wytworzone z odpornych na uszkodzenia materiałów oraz nie posiadać małych części, które dziecko może połknąć. Kupując pluszaki należy sprawdzić, czy nadają się one do prania, natomiast wybierając zabawki na baterię powinno się przed zakupem sprawdzić, czy faktycznie działają. Niektóre zabawki znanych firm posiadają gwarancję, która przyda się, jeśli zabawka się zepsuje nie z winy użytkownika.

  Rodzicielskie rozterki, co do wyboru prezentu na gwiazdkę dla dziecka powtarzają się co roku. Czym najlepiej kierować się przy wyborze prezentu? Zainteresowaniami, marzeniami i talentami dziecka. Dzięki temu możemy rozwinąć u dziecka przyszłą pasje i sprawdzić dziecku wiele radości. Takiego prezentu dziecko nie zapomni przez długi czas i nie odłoży go na półkę po miesiącu. To jest przepis na wyjątkowy prezent w wyjątkowy wieczór.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *