Zajrzyj !

  Jaki tornister na kółkach ? pomoc dla każdego dziecka

  Autor dnia 5 września 2016

  Nadszedł wrzesień, a wraz z wrześniem nadeszła konieczność powrotu do szkoły. Dzieci znów muszą spędzać długie godziny w ławkach (a później na odrabianiu zadań domowych), a także nosić do szkoły i ze szkoły ciężkie plecaki. W niektórych krajach nie zabiera się ze sobą wszystkich ćwiczeń i przyborów ? zostają schowane w ławkach. U nas jednak obowiązuje zasada brania ich ze sobą ? co z uwagi na wiele lekcji każdego dnia po prostu bardzo obciąża plecak. Wymyślono jednak plecaki na kółkach!

  business-1156863_640

  Ciężki plecak niszczy zdrowie

  Widok obciążonego nadmiernie pierwszoklasisty czy drugoklasisty aż chwyta za serce ? małe dzieciaczki z wielkimi plecakami, których noszenie zmęczyłoby pewnie niejednego dorosłego człowieka. Z roku na rok sytuacja wcale się nie zmienia ? dopiero starsze roczniki, na przykład uczniowie liceum, jakoś dzielą się książkami, a przede wszystkim zaczynają czegoś specjalnie ?zapominać?. Nic dziwnego, że plecak jest ciężki ? siedem czy osiem lekcji dziennie, z czego na każdą należy przynieść książkę, ćwiczenia i zeszyt. Do tego piórnik i śniadanie ? w dodatku buty na zmianę i czasem również strój na w-f. Trudno się dziwić, że dzieci zaczynają mieć problemy z kręgosłupem, gdy noszą takie ciężary, a potem siedzą tyle godzin w ławkach.

  Nie każdy rodzic odwozi i przyjeżdża po swoje dziecko. Nie każde jeździ autobusem, albo rowerem. Niektóre nawet nie chcą ? wspólna podróż do szkoły i do domu z koleżankami oraz kolegami z okolicy bardzo zbliża. Można zatem pomóc dziecku inwestując w tornister na kółkach ? o tyle wygodniejszy, że ciężar się ciągnie, zamiast go dźwigać. Kto korzysta z bagażu na kółkach w podróży ten wie, jak olbrzymia jest to różnica!

  Plecak z ulubionym bohaterem

  Plecaki wyposażone w kółka oraz rączkę do ciągnięcia są nieco droższe od zwykłych ? warto jednak dobrze się zastanowić, nim odrzucimy takie rozwiązanie, ponieważ zdrowie dzieci jest najważniejsze! Ciągnąc ciężar za sobą można zmieniać rękę i nie obciąża się nadmiernie kręgosłupa. Wszystko można zapakować do środka i nawet zła pogoda nie stanowi problemu ? kółka są bowiem na tyle wysokie, by tornister nie wybrudził się od podłoża.

  Dzieci uwielbiają torby z bohaterami bajek, dlatego też producenci dbają, by tornistry miały odpowiednie nadruki ? ze Spidermanem, wróżkami, Avengersami, księżniczkami Disneya i tak dalej. Znakomite, wytrzymałe i pakowne tornistry na kółkach sprzedaje firma Sumatra. Sklep z walizkami posiada specjalny dział z produktami dla najmłodszych, gdzie można wybrać urocze walizki dla dzieci Sumatra, piórniki, zwykłe tornistry oraz tornistry na kółkach. Warto zajrzeć ? dziecku na pewno się spodobają!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *