Zajrzyj !

  Jaki tort urodzinowy dla dziecka?

  Autor dnia 24 marca 2015

  W naszej kulturze niemożliwością byłoby wyobrazić sobie celebrowanie jakiegokolwiek święta bez wyjątkowego deseru ? tortu. Każde imieniny, urodziny, okrągły jubileusz, pierwsza komunia czy wesele nieodłącznie kojarzą się z tym puszystym, niezwykle kalorycznym deserem. Z roku na rok przybiera coraz wymyślniejsze formy za sprawą nieograniczonej wyobraźni nie tylko polskich cukierników. Czy jednak wygląd jest aż tak istotny? Przecież liczy się przede wszystkim smak i uśmiechnięta buzia twojego dziecka zdmuchującego świeczki na swoim urodzinowym cieście.

  najlepszy-tort-urodzinowy

  O historii słów kilka

  Nie wszyscy wiedzą, że historia tortów sięga aż starożytności. Chociaż w Grecji i Egipcie przypominały one raczej słodkie pieczywo polane miodem i posypane bakaliami i były pieczone na cześć jakiegoś bóstwa, już tam upatruje się ich początków. Na naszym kontynencie pojawiły się na przełomie XVI i XVII wieku. Od początku podbiły serca wszystkich Włochów, którzy po dziś dzień uchodzą za niekwestionowanych mistrzów tego wypieku. Do Polski zwyczaj pieczenia tortów przywędrował najprawdopodobniej wraz z Boną Sforzą.

  Tort klasyczny czy z fantazją?

  Kiedy wybieramy tort dla dziecka, bierzmy pod uwagę przede wszystkim jego wiek i zainteresowania. Oczywiście, kiedy dziecko jeszcze nie mówi, ciężko będzie wybadać co tak naprawdę mu się podoba. Postawmy wtedy na proste wzory: tort w kształcie misia czy jakiegoś zwierzaka, jak w cukierni www.asprod.com.pl. Stawiając na taką ekstrawagancką klasykę mamy pewność, że dziecko zareaguje pozytywnie uśmiechem i będzie chciało zjeść cały na raz. Pamiętajmy jednak, by podczas wyboru, nie spełniać swoich zachcianek ? tort z podobizną sprawi radość nam, nie dziecku. Jeśli mamy problem z wytypowaniem konkretnego wzoru tortu dla naszego rocznego czy dwuletniego dziecka poradźmy się cukiernika lub poprzeglądajmy strony internetowe. Znajdziemy tam mnóstwo kolorowych i smacznych inspiracji. Maluchy uwielbiają duże pluszowe postacie z uśmiechem i wielkimi oczami, starsze zazwyczaj same sugerują, co podoba im się najbardziej. Zawsze możemy jeszcze dyskretnie podpytać, by tort był dla dziecka miłą niespodzianką.

  Idealny tort urodzinowy

  Do tej pory nikt nie stworzył zasad, jak powinien wyglądać tort idealny. Bezsprzecznie jednak wykonanie tortu to prawdziwa sztuka, wiedzą o tym wszyscy cukiernicy i mamy, które same wylewają siódme poty nad deserami dla swoich dzieci. Forma i jego ?zawartość? to tylko nasza fantazja. Nie można więc mówić o tym, że perfekcyjny tort jest zawsze okrągły, albo ma śmietanowy krem. Przez wieki sztuka cukiernictwa ewoluowała na tyle, że dziś ciężko byłoby nawet ogłosić ranking na najbardziej popularny tort. Poza tym? przede wszystkim liczy się przecież smak.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *